Serkan Özcan Kimdir, Kaç Yaşında? Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi

serkan ozcan kimdir kac yasinda serkan ozcan hayati ve biyografisi

Serkan Özcan Kimdir, Kaç Yaşında? Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi

Serkan Özcan Kimdir, Kaç Yaşında? Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi. Ekonomi alanında uzmanlığı olan ve TV programlarında sıklıkla gördüğümüz ve yorumları ile en çok merak edilen isimlerden olan Serkan Özcan ailesi, eşi kimdir? Gelin birlikte Serkan Özcan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Serkan Özcan Kimdir?

serkan ozcan kimdir kac yasinda

Hayatı boyunca bir çok eğitim almış ve kariyerinde ekonomi üzerine sağlam adımlar atan Serkan Özcan Kimdir? merak edilmekte. Son günlerde TV programlarında ekonomi ile ilgili yorumları ile de gündeme gelen Serkan Özcan, 1977 yılında Konya’da doğdu. 2023 yılı itibari ile 46 yaşındadır ve aslen Konyalıdır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iktisat Bölümü mezunu olan Özcan, merkez bankasında uzman ve BDDK’da başkanlık danışmanlığı yapmıştır.

Mezuniyetin ardından Merkez Bankası bünyesinde uzman ve BDDK’da Başkanlık Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.

Geçmişten günümüze Ulusal ve Uluslararası yatırımcılara stratejik ve ekonomik konularda danışmanlık hizmetleri sunmuştur. Ayrıca ülkemize yönelik fırsatlar konusunda yol göstermek amacı ile 2015 sene sonu, Turkey Macro View (TMV) Consulting’i kurmuştur. Günümüzde de yine burada kurucu ve genel müdür olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi

serkan ozcan hayati ve biyografisi

Hayatı boyunca kariyerine bir çok başarı sığdıran Serkan Özcan, Üniversite eğitiminden sonra iş hayatına ilk olarak 1999 yılında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda uzman olarak başlamıştır. 2006 yılına kadar bu görevi sürdüren Serkan Özcan, 2006 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na Başkanlık danışmanı olarak atanmıştır.

Bu görevde de 2010 yılına kadar kalan Özcan, 2010 yılı itibarıyla Vakıflar Bankası’nda Baş ekonomist ve Baş stratejist olarak göreve başlamıştır. Özcan, aynı zamanda Vakıf Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Vakıf Emeklilik’te Fon Yönetim Komitesi Baş Danışmanlığı görevlerini de yürütmüştür.

012 yılından sonra Odea Bank’ta Ekonomik Araştırmalar ve Stratejiden sorumlu kurucu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Serkan Özcan yurtiçi ve yurt dışında pek çok konferansta konuşmacı olarak yer almış ve birçok yeri-yabancı dergide makaleleri yayınlanmıştır.


Serkan Özcan Kariyeri

  • 2012 ve 2015 döneminde Odea Bank A.Ş. bünyesinde Ekonomik Araştırmalar ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.
  • 2010-2012 Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’da Başekonomist.
  • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’da çalıştığı dönemde, Vakıf Portföy A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği.
  • 2006 ve 2009 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Danışmanı.
  • 1999 ve 2006 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Bankacılık ve Finans Kuruluşlar Genel Müdürlüğü Uzmanı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babası Serkan Özcan, son dönemde ise Gelecek Partisi sözcüsü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Gelecek Partisi Genel Başkanı ise Ahmet Davutoğlu‘dur.

Twitter 👉 Serkan Özcan 


👉 Asuman Erdoğan Kimdir, Nereli? Asuman Erdoğan Kaç Yaşında?

Yorum gönder