120 Ay Vadeli Faizsiz Krediye Nasıl Başvurulur?

faizsiz konut

120 Ay Vadeli Faizsiz Krediye Nasıl Başvurulur?

Açıklanan kredi paketlerinin büyük ilgi ve memnuniyetle takip edildiği bir süreçte, konut kredisi için yeni bir müjde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Yükselen faiz oranları nedeniyle kredi çekmek isteyenlerin büyük mağduriyet yaşadığı bir dönemde, vatandaşların en büyük güvencesi haline gelen devlet destekli kredi paketleri açıklanmaya devam ediyor.

Kredinin detaylarını ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamada kredi desteklerinin devam ettiğini ve kendi evini veya işyerini yapmak isteyenlere 500 bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 1 milyon TL destek verileceğini ifade etti.

‘Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’ne başvurulacak

Bahse konu olan kredi, destek kredisi olduğu için belirli şartlara tabi olacak. Konut kredisi paketiyle ilgili bilgi veren Bakan Özhaseki, “Krediler 2 yıl geri ödemesiz olacak, toplamda 10 yıl vadeli ve tamamen faizsiz olacak. Hibe ve krediler, inşaatın ilerleme seviyesine göre hak edişlere göre verilecek. Mülkiyeti tüzel kişilere ait olanlar da hibe ve kredi desteğinden faydalanabilecek. Hibe ve kredi imkanlarından faydalanmak isteyen hak sahipleri, 22 noktada kurulacak ve 15 Temmuz’dan itibaren faaliyete geçecek olan ‘Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’ne başvurabilecek. Ayrıca birden fazla daireye sahip olan ve evli çocukları bu dairelerde oturan kişiler de hak sahibi kabul edilecek ve projenin hibe ve kredi desteğinden faydalanabilecek” açıklamalarında bulundu.

Bakan Özhaseki, söz konusu kredi paketinden yalnızca depremin etkilediği 11 ilde yaşayan kişilerin yararlanabileceğini belirtti.

faizsiz konut kredi

Yorum gönder