featured

2023-YÖKDİL/2 Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-YÖKDİL/2 Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

27 Ağustos 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın (2023-YÖKDİL/2) sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına 07 Eylül 2023 tarihinde saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle görebilir.

Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir.

2023-YÖKDİL/2 Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

Ayrıca adaylar; Adaylar cevap ve cevap anahtarlarının yayınlandığı formdaki soru numaralarına tıkladıklarında sorunun kökünü görecek, cevap seçeneklerini ve soruya verilen doğru cevabın cevabı yeni bir sayfada açılacaktır.Sınav için kullandığınız kitapçıktaki soru ve seçenek sırasına göre görünür. Cevap sayfasında adayların ham puanlarının yanı sıra teste ilişkin toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayısı da gösterilir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2023-YÖKDİL/2 Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öğrenci Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!