Cumhuriyet’in 100.Yılında Anıtkabir Ziyareti Rekor Kırdı!

anit

Cumhuriyet’in 100.Yılında Anıtkabir Ziyareti Rekor Kırdı!

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, Anıtkabir ziyareti yeni bir rekor kırdı. Milli Savunma Bakanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’in 1 milyon 182 bin 425 kişi tarafından ziyaret edildiğini duyurdu.

Cumhuriyet'in 100.Yılında Anıtkabir Ziyareti Rekor Kırdı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta coşkuyla kutlandı. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere kutlamalar gece geç saatlere kadar devam etti. Anıtkabir, dün ziyaretçi rekoru kırdı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i 1 milyon 182 bin 425 kişi ziyaret etti. Bu ziyaret sayısıyla yeni bir rekor kırılmış oldu.

anitkabir

Bakanlıktan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’e akın eden ve yeni ziyaretçi rekorunu kıran 1 milyon 182 bin 425 ziyaretçimiz ile yoğun kalabalıktan dolayı ziyaret gerçekleştiremeyen tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında Cumhuriyet’imizin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz.” sözleri ifade edildi.

anitkabir2

Yorum gönder