Dünya Astsubaylar Günü Ne Zaman? En Özel Mesajlar

astsubay1

Dünya Astsubaylar Günü Ne Zaman? En Özel Mesajlar

Dünya Astsubaylar Günü Ne Zaman? En Özel Mesajlar

Dünya Astsubaylar Günü her yıl 17 Ekim tarihinde kutlanıyor. İlk olarak 2012’de TEMAD’ın kuruluş gününde kutlanmaya başlanmıştır. Yabancı ülke büyükelçi ve askerî ataşeleri, siyasi liderleri, hükûmet mümessilleri ve astsubayların iştirakiyle her yıl kutlanıyor.

Astsubaylar Günü kutlama fikri Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkan Yardımcısı Yüksel Binici’nin fikri olarak ortaya atıldı.

Dünya Astsubaylar Günü Ne Zaman? En Özel Mesajlar

Faal astsubaylık yıllarından beri böyle bir hayalin peşinde koşan Binici, bu fikrinin meslektaşları tarafından da benimsenmesinden sonra dünya astsubaylarının böyle bir güne sahip olmasını sağladı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin kuruluş günü olan 17 Ekim, “Dünya Astsubaylar Günü” ilk kez 2012’de kabul edildi ve kutlandı.

En Özel Mesajlar

  • Dünyanın hiç bir yerinde yoktur ki, senin kadar cesaretli, senin kadar şerefli bir asker. Dünya Astsubaylar Günü kutlu olsun.
  • Bir ulusun kuvvetini belirleyen en önemli faktör askeri kuvvetidir. Astsubaylar günümüz kutlu olsun.
  • Herkes kendi için çalışır, biz ise vatan için.. Biz Türk Astsubaylarız!

astsubay2

  • Dünya Astsubaylar Günü’nü kutluyoruz. Emeklisi ve görevde olanları dahil Astsubaylarımıza sağlık ve başarılar diliyoruz.
  • Şehitlerimiz, gazilerimiz, toplumda kanaat önderi konumunda olan üyelerimiz ve Türkiye’nin değerlerini yükselten her bir meslektaşımızla birlikte Türkiye’yiz. Dünya Astsubaylar Günü kutlu olsun.
  • Dünya Astsubaylar Günü’nü kutlar; sağlıklı, huzurlu ve barışın üstün geldiği bir yaşam dilerim.

Yorum gönder