Elon Musk ‘ın Tanıttığı Grok Ne, Özellikleri Neler?

grok

Elon Musk ‘ın Tanıttığı Grok Ne, Özellikleri Neler?

Elon Musk, yapay zeka sohbet robotu “Grok”u duyurdu. Sohbet robotunun sosyal medya platformu X’e de entegre edileceğini söyleyen Musk, Grok’u diğer yapay zeka ürünlerinden ayıran özellikleri de duyurdu.

Grok Ne?

Grok, Elon Musk’ın yeni yapay zekalı sohbet robotu denebilir. Kelime anlamı olarak ” bir şeyin özünü anlamak” demektir.

Elon Musk 'ın Tanıttığı Grok Ne, Özellikleri Neler?
Grok sosyal medya platformu X’e de entegre edilecek. Böylece X kullanıcıları platformdan çıkmadan arama motoruna ulaşabilecek.

Grok’un Özellikleri

Grok’un geliştirilmesindeki amaç araştırma ve inovasyonu güçlendirerek insanlığa yardımcı olacak donanımlı yapay zeka araçları oluşturmak.

xAI’ının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise Grok ile ilgili şunları duyurdu:

grok2

“Grok, Otostopçunun Galaksi Rehberi’nden esinlenilerek modellenen bir yapay zekadır, dolayısıyla hemen hemen her şeye yanıt vermeyi ve daha da önemlisi, hangi soruların sorulacağını bile önermeyi amaçlamaktadır. Grok, soruları biraz esprili bir şekilde yanıtlamak üzere tasarlanmıştır ve asi bir çizgiye sahiptir; bu nedenle, mizahtan nefret ediyorsanız lütfen onu kullanmayın! Grok’un eşsiz ve temel avantajı, X platformu aracılığıyla dünya hakkında gerçek zamanlı bilgiye sahip olmasıdır. Ayrıca diğer yapay zeka sistemlerinin çoğu tarafından reddedilen karmaşık sorulara da yanıt verebilecek. Grok hala çok erken bir beta ürünüdür.” açıklaması yapıldı.

Yorum gönder