Evde Yapılıp Para Kazanılacak Ürünler – Kolay Para Kazanılacak Ürünler Neler?

parakazanma

Evde Yapılıp Para Kazanılacak Ürünler – Kolay Para Kazanılacak Ürünler Neler?

Az sermaye ve kolay işçilikle para kazanmak herkesin hayali. Kolaylıkla E-ticaret yapmak ve bu parayı kazanmak mümkün. Bu işlere yönelmek isteyen insanlar için evden kolaylıkla yapıp satılacak bir çok iş imkanı ve ürün var. Bu işleri sizler için derledik…

Evden Para Kazandıracak İş Ve Ürünler

1. Mum Yapmak

Evde Mum Yapıyoruz! 6 Adımda Mum Yapımı - Arcadium Blog

 

 

Mum yapmak evde yapılacak en kolay işlerden birisidir, bunun nedeni ihtiyacınız olan temelde bir kaç malzemedir ve satış konusunda da oldukça karlıdır. Örnek olarak kendinize toptan kavanozlar alıp bunlara mum eritip dökerek güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabi daha detaylı rehberimizi incelemek isterseniz mum yapmak bağlantısına tıklayabilirsiniz.

2. Evcil Hayvan Malzemeleri

Köpek Tasması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler - Mama Plus

Ülkemizde satılan evcil hayvan malzemelerinin bir çoğu ithal ve oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Mesela sıradan bir köpek veya kedi tasması almak istediğinizde ödemeniz gereken bedel yaklaşık 50 TL civarında. Siz toptan tasma kolonu ve tasma kilidi alarak güzel tasmalar üretip piyasanın altına satabilirsiniz. Tabi tasma dışında daha bir çok evcil hayvan ürünü üretebilirsiniz.

3. Oda Kokusu

Evde 10 Doğal Oda Kokusu Yapımı - Altun Blog

Evde üretilecek şeyler konusunda bir diğer karlı ve yaratıcı iş fikri de oda kokusudur. Son zamanlarda yine fahiş fiyatlara satılan ve evde yapmak için oldukça düşük bir bütçe gerektiren oda kokusu iş fikrini yapmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Sadece toptan oda kokusu çubuğu, oda parfümü (tariflerine bakarak güzel kokular ortaya çıkarabilirsiniz) ve son olarak toptan alacağını cam şişelere ihtiyacınız olacak.

4. Duvar Rafı

Ahşap Duvar Rafı Modelleri | Ahşap Konak

Kafanız karışmasın. Evde yapılacak ürünlerden birisi olan duvar rafı için teknik beceri gerekmiyor. Tek ihtiyacınız olan marangoz tarafından orantılı bir şekilde kesilmiş MDF paneller ve güzel ipler (Jüt ipi gibi). Bunları bir araya getirip kestirdiğiniz MDF panellerin köşelerinden ipleri geçirip orantılı bir şekilde bağlayarak güzel duvar rafları üreterek evden üretim yaparak para kazanabilirsiniz.

5. Dekoratif Yastık

başarı kılavuz açıklamak motifli yastık modelleri - metlib2016qatar.org

Yastık üretmek için terzi olmak gerekmiyor, ihtiyacınız olan tek şey pratik zekanızı kullanmak. Bir döşemeciye veya kumaş satan yerlere gittiğinizde istediğiniz ebatlarda yastık kılıfları diktirip bunların için doldurarak satabilirsiniz. Ayrıca eğer el işi yetenekleriniz varsa daha güzel yastık kılıfları üretip içlerini doldurarak satabilirsiniz. Son olarak yastık kılıflarının kesimlerini istediğiniz gibi yaptırmakta özgürsünüz (yuvarlak, boyun yastığı veya altıgen gibi).

6. Tablo

Atölye Uçan Kedi: Kendin Yap Projesi - Kuru Çiçekler ile Tablo Yapımı

Evde üretilecek şeyler konusunda kanvas tablolar artık eskide kaldı. Bunun sebebi artık dijital baskılar eskisi kadar ilgi görmüyor. Ancak siz kendi boya paletinizi kullanarak renkli tablolar yapıp satabilirsiniz. Resim bilgisine ihtiyacınız yok, Google’a ‘sanat galerisi’ yazıp çıkan tablolardan ilham alabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken alacağınız boş tuvali istediğiniz renk kombinasyonlarıyla renklendirmek.

7. Halat İpinden Sepet

JÜT İP İLE 4 HARİKA SEPET YAPIMI / MAKING 4 WONDERFUL BASKETS WITH JUTE ROPE - YouTube

Jüt veya halat ipi oldukça kullanışlı ve ucuz ürünlerden birisidir. Ham madde olarak, yapacağınız dekoratif aksesuarlarda jüt ipi veya bir başka değişle halat ipini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki halat ipinden neler yapılır? Öncelikle  küçük sepetler oldukça popüler ve çok satıyor devamında çamaşır sepeti, paspas ve kapı süsü gibi şeyler yapabilirsiniz.

8. Hediyelikler

Düğün Davetlileri İçin El Yapımı Hediyelik Önerileri - Meraklısı İçin

Sözler, nişanlar ve benzer etkinlikler evlenenler için oldukça masraflı işlerden, eğer bu süreçlerde evlenecek çiftlerin söz ve nişanlarına yönelik evde ürünler üretip satmak isterseniz oldukça karlı bir iş yapmış olacağınızı belirtmeliyim. Hediyelik ürün fikirleri konusunda küçük mumluklar, şeker kutuları, dolap magnetleri ve küçük tüplerde kolonyalar üretip satabilirsiniz.

9. Bardak Altlığı

easy beginner crochet coasters - crochet coasters and saucers - YouTube

Bardak altlıkları, çay altlıkları veya tencere altlıkları hayat kurtaran ürünlerden birisi. Evde üretip internette satılacak ürünler arıyorsanız altlık üretmek sizin için iyi bir üretim fikri olabilir. Yaptığım araştırmalar doğrultusunda düğmelerden, örgüden, dondurma çubuklarından ve ince suntadan yapılan bir çok altlık modeli gördüm. Sizde bu malzemeler ile bardak altlığı yaparak internetten satabilirsiniz.

10. Hamak

dikiş fena halde Parametreler eve hamak kurmak - gem-premium.net

Hamak yapmak için ihtiyacınız olan sınırlı sayıda malzeme vardır. Bunlardan birisi güçlü bir ip, yaklaşık 1 metre 2 tane ahşap kereste ve 2 metreye, 1 metrelik bir kumaş. Bu malzemeler ile rahatlıkla evden hamak üretip satabilirsiniz. Ayrıca bebekler için küçük boy hamaklar da yaparak satmanız güzel bir fikir olabilir.

11. Örgü Anahtarlıklar

Amigurumi Anahtarlık Yapımı Kolay - Mimuu.com

Anahtarlık hayatımızın bir parçası ve günümüzde telefon kadar olmasa da en az 2 kere kullanıyoruz. Anahtarlıkların kullanım alanı elbette öncelikle anahtarlar için, ancak bunun dışında promosyon ürünleri olarak da oldukça sık ilgi görüyor. Eğer güzel, benzersiz ve göz alıcı örgü anahtarlıklar yapabilirseniz markaları ve diğer insanları kendinize çekerek güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

12. Resimlik

Kağıttan Kolay Çerçeve Yapımı / DIY Paper Photo Frame Making Easy tutorial - YouTube

Evde yapıp internette satabileceğiniz bir diğer ürün de el yapımı resimlikler. Bunları yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ortalama 30×40 bir sunta, 2-3 metre kadar bir ip ve ince küçük çiviler. Bu malzemeleri kullanarak insanların satın almak için sıraya gireceği resimlikler üretebilirsiniz. Şuan bu tarz ürünler ne yazık ki ülkemizde satılmıyor. İlk satan neden siz olmayasınız?

13. Ahşap Boyamak

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir |Ahşap Boyama Püf Noktaları

Ahşap boyamak konusunu detaylıca incelediğimiz içeriğimize yandaki bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Evde üretilecek şeyler konusunda en fazla para kazandıran iş fikirlerinden birisi anahtarlık gibi küçük ürünler. Ahşap boyamak da oldukça düşük bir sermaye gerektiren ve bunun yanı sıra karlı diyebileceğimiz bir üretim fikridir.

14. Kıyafet

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir? | Tuba Butik

Eğer bir dikiş makinanız varsa ve modayı takip ediyorsanız birbirinden şık ürünler dikebilirsiniz. Bu süreçte size lazım olan en önemli şey dikiş makinası ve doğru seçilmiş kumaşlardır.

15. Takılar

Özel Tasarım Kolye Yapımı

Evde takı yapmak, evde yapılacak ürünler listemizde olmazsa olmazdı. Kendi tarzınıza uygun boncuklar alarak; yüzük, kolye veya küpe yapabilirsiniz. Gene Türkiye’de fazlaca bu meslek yapılıyor olsa da her yapılan tarzı inceleyerek tamamen her birinden farklı bir şekilde takılar üretip satabilirsiniz.

16. Özel Gün SüsleriDoğum Günü Süslemesi Nasıl Yapılır? - Mortilki

Noel, yılbaşı, paskalya, doğum günü gibi özel günlerde ağaçları, duvarları ya da çevreyi süsleyebilecek olan güzel süsler yapabilirsiniz. Yapmak istemezseniz de kimsenin normal şartlarda bulamayacağı ürünlerin toptan hallerini bularak satmaya başlayabilirsiniz.

17. Çizimler

GÖZ NASIL ÇİZİLİR? - Hatasız Göz Çizme Tekniği - Karakalem adım adım hiperrealizm göz çizimi ~ Türk el sanatları ve hobiler

Gene Türkiye’de çokça yapılan bir etkinlik ve satıştır. Tuval, cam ya da özel resim kağıtları sulu boya, kuru boya, yağlı boya demeden göze hitap edecek şekilde boyayarak satabilirsiniz.

18. Saksılar

Beton Saksı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler - Trendyol Blog

Alçı alarak normal evde büyütülen bitkiler için sevimli, şık ve kullanışlı saksılar yapabilirsiniz. Alçı ile çok kalın olacağını düşünüyorsanız reçineden de yardım alabilirsiniz ama benim size tavsiyem alçıdan ve kilden yana.

19. Çerçeveler

Atık Kağıttan 3 lü Duvar Çerçevesi Nasıl Yapılır / Paper Wall Photo Frame - YouTube

Eğer ki ahşaplarla aranız iyiyse ahşam çerçeveler üretebilir ve satabilirsiniz. Ahşap kullanmak istemezseniz de gene kil ile çerçeve yapabilir ve bunu boyayarak satabilirsiniz.

20. Sabunlar

Doğal Sabun Nasıl yapılır ? - Bilimin Hafıza Çöplüğü

Türkiye’de gene çokça satılan sabun türleri yüz bakımına ait bir biçimde bulunmakta. Sizler de alerjilere iyi gelen, ayak ya da bikini bölgesi hastalıklarına uygun sabunlar üretebilirsiniz. Tabi bunun için birazcık da kimya bilgisine ve ürünlerin bir araya gelmesiyle birlikte bir enfekte ortaya çıkmayacağına emin olmanız gerekmektedir.

Yorum gönder