Hafızasını Kaybeden İş Adamı Tekrar Okuma Yazma Öğreniyor!

berat

Hafızasını Kaybeden İş Adamı Tekrar Okuma Yazma Öğreniyor!

İstanbul’da 6 yıl önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hafıza kaybı yaşayan Berat Öztürk, okuma yazma kurslarıyla kendisini geliştirmenin yanında hatıralarına kavuşmayı hedefliyor.

Akdeniz Üniversitesi Kimya Bölümünden 1997’de mezun olan ve İstanbul’da makine ekipmanları üzerine iş yeri açan Berat Öztürk, 6 yıl önce beyin kanaması geçirdi.

Hafızasını Kaybeden İş Adamı Tekrar Okuma Yazma Öğreniyor!

Hafızasını Neden Kaybetti?

Hafıza kaybına yol açan rahatsızlığı sebebiyle bir süre yoğun bakımda kalan Öztürk, yaklaşık 2 sene önce anne ve babası ile kardeşlerinin de yaşadığı memleketi Ordu’ya döndü.

Ağabeyiyle aynı apartmanda 23 yaşındaki kızıyla yaşayan Öztürk komşularının tavsiyesi üzerine yeniden okuma yazma öğrenmeye karar verdi. Altınordu Halk Eğitimi Merkezine başvuran Öztürk 1,5 aydır eğitim görüyor.

”Sıfırdan Başladık”

“Öğrencimiz kalem tutmayı dahi bilemiyordu. Biz kendisiyle ilkokul öğrencisi gibi sıfırdan başladık. Heceleyerek harfleri öğretiyoruz kendisine. Aradan geçen 1,5 ayda çok hızlı ilerleme kaydetti. Kendisinin hafızası yavaş yavaş yerine gelmeye başladı. Okuma yazma öğrenmeye başlayınca söyleyemediği kelimeleri söylemeye başladı.

berat2

Berat Öztürk yavaş yavaş sosyalleşmeye de başladı. Bu eğitim ona çok iyi geldi. Daha önce üniversite tahsili yapmış olmasının avantajını da yaşıyor. Daha iyi noktalarda göreceğiz kendisini. Birkaç ay içerisinde tamamen okur yazar duruma geçeceğine inanıyorum.” sözlerini ifade etti.

Yorum gönder