Hakkari’de Pinyanişi Aşireti Düğününde Milyon Liralar Takıldı!

dugun

Hakkari’de Pinyanişi Aşireti Düğününde Milyon Liralar Takıldı!

Hakkari’de Pinyanişi Aşireti Düğününde Milyon Liralar Takıldı!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Pinyanişi aşiretinin düğününde damada 3 milyon TL, geline ise 2 kilo altın takıldı. Pinyanişi Aşiret Lideri Ali İhsan Zeydan “Düğünümüzü kültürümüze uygun bir şekilde yaptık. Allah tüm gençlere bu günleri nasip eylesin.” sözlerini ifade etti. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Hakkari'de Pinyanişi Aşireti Düğününde Milyon Liralar Takıldı!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Pinyanişi aşiretinden Ramazan Nergiz’in oğlu Yiğit Nergiz ile yine Pinyanişi aşiretinden Hacı Akbaş’ın kızı Berivan Akbaş ile dünyaevine girdi.

İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Şemsettin Onay Anadolu Lisesinin bahçesinde son dönemlerin en yoğun katılımlı düğünü oldu.

Çok sayıda küçükbaş hayvanın kesildiği düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, eş, dost ve akrabalar katıldı. Okulun bahçesinde misafirlerin düğüne halaya durmasıyla adeta bahçede yer kalmadı.

dugun2

Düğün 2 Gün Sürdü

İki günlük boyunca düğünlerinin güzel geçtiğini belirten gelin Berivan Akbaş, “Düğünümüz çok güzel geçiyor. Dün kız tarafı, bugün ise erkek tarafı oldu. Çok mutluyum, Allah herkese nasip eylesin bu duyguları. Düğünümüze Irak, İran her yerden katılanlar oldu. Bizi bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

dugun3

5 Bin Kişi Katıldı

5 bin kişinin düğünlerine katıldığını belirten damat Yiğit Nergiz, “İki gündür güzel bir şekilde düğünümüz oldu. Türkiye yanı sıra, Irak ve İran’dan katılanlar oldu. Çok yoğun ve kalabalık geçiyor düğünümüz, Allah bu güzel günleri herkese nasip eylesin. Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Düğünümüze 5 bin misafirimiz geldi. Allah bu güzel anıları herkese nasip eylesin” sözlerini ifade etti.

Yorum gönder