Mersin’de İntörn Doktor Nidanur’u Pompalı İle Vuran Ersin K. Tutuklandı!

nnida

Mersin’de İntörn Doktor Nidanur’u Pompalı İle Vuran Ersin K. Tutuklandı!

Mersin’de intörn doktor Nidanur N.’yi evinin bulunduğu sokakta tüfekle vurup ağır yaralayan teknisyen Ersin. K. Adana’da yakalanıp tutuklandı. Genç doktorun sağ bacağı dizüstünden kesilirken durumunun ağır olduğu belirtildi.

Mersin'de İntörn Doktor Nidanur'u Pompalı İle Vuran Ersin K. Tutuklandı!

Mersin’de hastanede çalışan teknisyen Ersin Karakuş’un  pompalı tüfekli silahlı saldırısına uğrayan Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Nida Nur N.’nin sağ bacağı dizüstünden kesilirken, sol bacağında oluşan hasarın da ağır  öğrenildi.  Nida Nur N., merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki kız öğrenci yurdu önünde MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde teknisyen olarak görev yapan Ersin Karakuş’un pompalı tüfekle gerçekleştirdiği saldırıda yaralanmıştı. Güvenlik kamerasına yansıyan saldırıdan sonra  kaçan Ersin Karakuş, Adana’da yakalandı.

nida2

Suçunu Kabul Etti

Adana’da yakalandıktan sonra Mersin’de olayla ilgili ifadesi alınan Röntgen Teknisyeni Ersin Karakuş, İntörn Dr. Nida Nur N. İle yaklaşık 3 yıldır arkadaş olduklarını, eğitimini tamamlamasından sonra evleneceğini söyledi. Karakuş, ciddi ilişki yaşadığı sevgilisinin son dönemlerde kendisinden uzaklaştığını ve başka bir kişi ile arkadaş olduğununu düşünerek kıskançlık krizine girdiğini ve bu nedenle de onu cezalandırmak için böyle bir olayı yaptığını itiraf etti.

katl

Tutuklandı

Olayla ilgili yapılan sorgulamasında suçunu itiraf eren saldırgan Ersin Karakuş çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Saldırı anı çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı.

 

 

Yorum gönder