MMA Federasyonu’ndan Kaan Kazgan Açıklaması!

mma

MMA Federasyonu’ndan Kaan Kazgan Açıklaması!

MMA Federasyonu’ndan Kaan Kazgan Açıklaması!

Sosyal medya üzerinden tartışmaya başlayan ve buluşup yumruklu kavga eden vücut geliştirici Savaş Cebeci ile MMA dövüşçüsü Kaan Kazgan’ın kavgası hakkında MMA Federasyonu’ndan açıklama geldi. Federasyondan yapılan açıklamada, Kazgan’ın ‘gerekli görülmesi halinde’ disipline sevk edileceği duyuruldu.

MMA Federasyonun'dan Kaan Kazgan Açıklaması!

Federasyon Açıklaması

“Federasyonumuz tarafından 18.09.2023 tarihinde basın kuruluşları ve birçok sosyal medya platformunda federasyon sporcularımızdan Kaan Kazgan’a ait olduğu iddia edilen görüntüler ve yaşanan olayla ilgili olarak federasyonumuz yönetim kurulu ivedilikle toplanmıştır. Birçok yayın kuruluşu ve sosyal medya hesaplarında belirtilen olayların incelenmesi amacı ile yönetim kurulunda sorumlu üyeler görevlendirilmiştir. Yaşanan olaylara ilişkin olarak görüntülerin incelenmesi ve ardından da adı geçen sporcumuz ile görüşme sağlanmasına müteakip gerek görülmesi halinde disiplin yönetmelikleri gereği sporcumuzun federasyonumuzun ilgili kurulu olan disiplin kuruluna sevki sağlanacaktır.” sözleri ifade edildi.

kavga1

Kimse Şikayetçi Olmadı

Twitter hesabından videolu paylaşım yapan Kaan Kazgan şu açıklamayı yaptı:

“Savaş Cebeci ile yaptığımız ring dışı müsabakadan dolayı adli mercilerce resen başlatılan soruşturma gereği ikimiz de gittik ifadelerimizi verdik. İkimizde birbirimizden şikayetçi olmadık. Konu kapandı. Gözaltına alındığımız haberleri yalandır. Kamuoyunu bu şekilde rahatsız edebilecek çirkin görüntüler oluştuğu için üzgünüm. Herkesten özür diliyorum. Keşke olmasaydı. Biz sporcular olarak gençlere daha düzgün örnek olmamız gerekiyor. Bu yüzden özür diliyorum. Gençlerden bunları yapmamalarını, örnek almamalarını diliyorum.” sözlerini kullandı.

Yorum gönder