Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerine Ne Kadar Zam Yapıldı?

ogretmen

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerine Ne Kadar Zam Yapıldı?

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerine Ne Kadar Zam Yapıldı?

Erdoğan, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25 artış olacağını söylerken “Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artırmış olacağız.” sözlerini kullandı.

Diğer yandan öğrencilerin burs oranlarında da okudukları ülkenin şartlarına göre yükselttiklerinden bahseden Erdoğan, “Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapmış oluyoruz.” dedi.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerine Ne Kadar Zam Yapıldı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklaması

”2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere bütün eğitim öğretim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Pazartesi öğrencilerimiz öğretmenleriyle ve okullarıyla buluştu. Ülkemizin 81 vilayetinde ilçelerinden köylerine kadar her karışında aşkla çalışan eğitim ordumuzun her bir neferine ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bizden koparılan şehit öğretmenlerimizi unutmayacağız. İnsanımızın gönlünü fetheden şehit Aybüke Yalçın’ın ismini ülkemizin en büyük petrol rezervine sahip Gudi Gabar’daki petrol sahasına verdik.

29 Ekim tarihinde bu önemli yıl dönümüne ulaşmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız.

Bir asır önce olduğu gibi 85 milyon el ele gönül gönüle vererek Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Tarih boyunca nice engeli aşan, nice imkansızı başaran mücadeleci milletin evlatları olarak bu hedefimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. 21 yıllık emek, özveri ve çalışma vardır. Biz 21 yılda neyi başardığımızı çok iyi biliyoruz. Biz 2002’den beri boş durmadık.” dedi ve sözlerine devam etti…

erdogan1

Yüzde 25 Artış Yapıldı

”Eğitimden teknolojiye, ulaştırmadan savunmaya, demokrasiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda çok ciddi hazırlıklar  yaptık. Eğitime daima özel önem ve öncelik verdik. Derslik sayımız 620 bine çıktı. 1 milyon 200 bin öğretmenimiz var.

Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış olacağız.” sözlerini ifade etti ve burs zamlarından bahsetti.

Bursa’da Zam Geldi

”Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz. Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapmış oluyoruz.

Eğitim meselesinde siyasi görüşü ne olursa tüm paydaşların yapıcı eleştirilere açığız. Yapılan her çalışmaya kapı duvar olmak yerine eğitimde kaliteyi artıracak projeler sunulsun ama doğrudan istikbalimizi ilgilendiren eğitim konusu ideolojik kakofoniye mahkum edilmesin.” dedi.

Yorum gönder