Zamlı Emekli SSK, BAĞ-KUR Maaşları Hesaplara Yatmaya Başladı!

emekli maaslari

Zamlı Emekli SSK, BAĞ-KUR Maaşları Hesaplara Yatmaya Başladı!

Milyonlarca kişinin beklediği zamlı emekli maaşları, bu sabah erken saatlerde yapılan açıklama ile emeklilere son dakika maaş müjdesi duyuruldu.

Yeni torba yasa kapsamında en düşük memur maaşı ve emekli aylıkları artırıldı. EYT, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları da ödemelerin başlamasıyla hesaplara yatmaya başladı. Saat 9’da yapılan açıklama göre, emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapıldığı belirtildi. Yeni düzenlemeler kapsamında aylık miktarlar şu şekilde artış gösterdi: 7.500 TL, 8.125 TL, 8.750 TL

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen torba kanun teklifi çerçevesinde, daha önce de memur emeklilerine yüzde 25 zam ve memurlara 8.077 TL seyyanen zam kararı alınmıştı. Bunun üzerine 3 sigorta kolu için de aylık maaşlarda yüzde 25 zam kararı alındı.

Emeklilere yönelik yapılan yüzde 25 zam, kök aylıklarına uygulanacak. Örneğin, 6.000 TL olan kök aylığı olan bir kişiye 7.500 TL emekli aylığı ödenecek. Kök aylığı 6.000 TL ve altında olanların emekli aylıkları Temmuz ayından sonra da 7.500 TL olarak ödenecek.

Aylıklar hangi tarihlerde yatacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri artışın yansıtıldığı aylıklarını 17 Temmuz itibarıyla hesaplarında görebilecekler.

Tahsis numarasının son rakamına göre SSK emeklileri 17-26 Temmuz, Bağ-Kur emeklileri ise 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylıklarını alabilecekler.

zamli emekli maaslari

Yorum gönder