Adile Naşit’in Hayatı Film Oluyor! Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

adile

Adile Naşit’in Hayatı Film Oluyor! Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Kemal Sunal ve Münir Özkul ile sayısız filmlerde başrol oynayan Adile Naşit’in hayatı film oluyor. Filmin hikâyesini ve senaryosunu ise Gani Müjde kaleme alacak.

adile2

Yerli sinemayı son yıllarda etkisi altına alan biyografi filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Türk sinemasının usta oyuncusu, Hababam Sınıfı’nın Hafize Ana’sı Adile Naşit’in hayatı sinemaya aktarılıyor.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre şimdiye kadar sinema ve televizyonda birçok önemli yapıma imza atan Gani Müjde “Adile” filmini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Yapımcılığını BKM Film’in üstleneceği filmin senaryosu da Gani Müjde’nin imzasını taşıyor.

Film kariyeri boyunca sayısız film ve tiyatro oyununun yanı sıra ve çocuklara masallar okuduğu unutulmaz “Uykudan Önce” programıyla televizyon tarihine de geçen Adile Naşit’in 25 ile 35 yaş arasındaki dönemini anlatacak.

adile3

Gani Müjde’nin şimdi, Adile Naşit’i canlandıracak isim için oyuncu arayışına girdiği bildiriliyor. Filmde usta sanatçının ailesinin yanı sıra ünlü arkadaşlarıyla olan ilişkilerine de yer verilecek, bu nedenle Müjde Ar, Ayşen Gruda, Kartal Tibet, Perran Kutman, Ertem Eğilmez, Gazanfer Özcan, Halit Akçatepe, Haldun Dormen, Gönül Ülkü, Münir Özkul, Yılmaz Gruda, Muhsin Ertuğrul, Erol Simavi, Muammer Karaca, Sadık Şendil ve Şevkiye May’ı canlandıracak isimler için de arayış başladı.

“Adile” filminin çekimlerine önümüzdeki Ocak ayında başlanması planlanıyor.

Yorum gönder