Aleyna Çakır’ın Olay Yeri Fotoğrafları Sansürsüz Paylaşıldı!

alyena

Aleyna Çakır’ın Olay Yeri Fotoğrafları Sansürsüz Paylaşıldı!

Aleyna Çakır’ın olay yeri görüntülerini Gazeteci Erk Acarer sansürsüz şekilde sosyal medyada paylaştı. Yapılan paylaşımı gören sosyal medya kullanıcıları, Acarer’in fotoğrafları sansürsüz şekilde paylaşmasına tepki verdi.

Aleyna Çakır'ın Olay Yeri Fotoğrafları Sansürsüz Paylaşıldı!

Olay Ne?

Aleyna Çakır ismiyle bilinen 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümü, 3 Haziran 2020 tarihinde evinde bornoz kuşağı ile asılmış halde bulunmasıyla Türkiye genelinde büyük bir gündem oluşturmuştu. Ama, yapılan adli tıp incelemeleri sonucunda genç kızın ölümü intihar değil cinayet olarak değerlendirildi.

Screenshot 2 2

O dönemde, Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun’un şiddet uyguladığına dair iddialar ve sosyal medyada paylaşılan şiddet görüntüleri kamuoyunu derinden etkilemişti. Aleyna, sevgilisi Ümitcan Uygun’un şiddet ve tehditlerine maruz kaldığını belirterek koruma talep etmişti. Aleyna’nın ifadesinde, Ümitcan Uygun’un bir arkadaşıyla birlikte evine gelerek şiddet uyguladığını ve bu anları canlı yayında paylaştığını ifade etmişti.

Screenshot 3 3

Sansürsüz Paylaştı

Gazeteci Erk Acarer, Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin olay yerine ait sansürsüz fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı. Ama, bu paylaşım sosyal medyada büyük bir tepkiyle çekti. Acarer, kısa süre sonra paylaşımını sildi ve fotoğrafları sansürleyerek tekrar yayınladı.

Screenshot 1 4

Yorum gönder