MasterChef Elenen İsim Kim? 19 Kasım

master3

MasterChef Elenen İsim Kim? 19 Kasım

MasterChef All Star yarışmasında mavi ve kırmızı takımlardan hafta boyu yapılan mücadeleler ardından yedi isim potaya girmişti. Pazar akşamı yedi yarışmacı iki aşamalı eleme oyununda yarıştılar. Haftayı 2-1 mavi takım kazandı. Oyunların sonunda potaya giren isimler; Ayaz, Eren, Esra, Dilara, Batuhan, Tolga ve Hasan olmuştu.

Şefler yarışmacılara ilk aşamada kereviz ve damla sakızı verdi ve bu ürünlerle yaratıcı tabaklar çıkarmaları istendi. Hasan potadan birinci, Dilara ikinci, Eren de üçüncü olarak çıktı.
MasterChef Elenen İsim Kim? 19 Kasım
Mehmet şef, “Rejiden bize bir bilgi geldi. İçeride ona bakacağız daha sonra yanınıza geleceğiz açıklamak için” ifadelerini kullandı.

Ardından Somer şef de, ”Açık konuşmak gerekirse ilk 3 bizim için çok netti. Diğer dörtten daha iyi tabaklar yapmışlardı. Fakat bu kararımızı değiştirmemiz gereken bir gelişme oldu.” sözlerini ifade edip değerlendirme aşamasına geçtiler.

Mehmet şef ”Aslında ilk 3’ü hemen seçmiştik ama bir arkadaşımız yapmış olduğu teknik hatadan dolayı ilk üçün dışında kaldı.

master
Şu an gerçekten hayretler içerisindeyiz. Bazı yapılanları burada aklımız almıyor. Her şey iyi giderken birdenbire öyle bir hata yapılıyor ki bunu bizim bile tayyül etmemiz çok zor. Verilen emeklerin küçücük hatalar yüzünden sekteye uğraması akıl alacak gibi değil.

Gecenin üçüncüsü olan tabak Ayaz’ın tabağıydı. Aslında senin tabağın ikinciliği hatta birinciliği zorlayacak tabaktı. Yemek bittikten sonra sosunu da koyuyorsun. Daha sonra biraz bekliyorsun. Daha sonra o sos kasesinden bir şey alıp lavaboya atıyorsun. Yemek bittikten sonra tabağa müdahale edemezsin.” sözlerini ifade etti.
master1 1
Son dörde kalan Batuhan, Esra, Ayaz ve Tolga bu aşamada Mehmet şefin imza yemeği olan ”dana yanağı”nı yaptı. İkinci mücadele sonunda potadan birinci olarak Tolga, ikinci olarak Esra çıktı.
Son olarak yarışmaya veda eden isim Ayaz oldu.
Veda eden Ayaz hakkında Mehmet şef: ”Çok üzgünüz. Her iki etapta da arka arka talihsizlikler yaşadın.” sözlerini ifade etti.

ayaz

”Benim gelmek istediğim yer buraya kadar değildi. Sosumu da bilerek değil farkında olmadan attım. Bugün kötü günüm. Tarihe yazacağım. Bugün yaşadığım en kötü gün. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Nasibimiz buraya kadar.” açıklamasını yaptı.

Yorum gönder