Barbenheimer Filmi Geliyor! Konusu Ne Olacak, Kimler Oynayacak?

film1

Barbenheimer Filmi Geliyor! Konusu Ne Olacak, Kimler Oynayacak?

Başrollerinde Cillian Murphy, Robert Downey Jr. ve Matt Damon’ın yer aldığı Oppenheimer ile Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturduğu Barbie filminin gişede yarattığı etkiye “Barbenheimer” denilmişti.

Tarz ve hikayesiyle birbirinden oldukça farklı olan iki yapım 21 Temmuz’da vizyona girmiş ve gişede kıyasıya bir mücadele yaşanmıştı.

Barbenheimer Filmi Geliyor! Konusu Ne Olacak, Kimler Oynayacak?

Her ne kadar rakip olsalar da iki filmin gişede yarattığı etki ve sinemaseverlerin salonları doldurması “yılın sinema olayı” olarak nitelendirildi. Hatta iki film arasında akla gelmeyecek bağlantılar bile ortaya çıktı.

“Barbenheimer” etkisinin yansıması olarak özel tasarım tişörtler, posterler hazırlandı. Barbie filmine pembe giyerek gidenler, Oppenheimer’ın şapkasını takarak atom bombasının yapılışını izledi.

İşte şimdiden adını sinema tarihine yazdıran “Barbenheimer” etkisi beyazperdeye taşınıyor.

film2

Yönetmen ve yapımcı Charles Band, “Barbenheimer” filmi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yapımcı film hakkında “İnsanları bir araya getiren ve eğlendiren komik, havalı, zekice hazırlanmış ve biraz da garip bir film yapmak istiyorum” dedi.

Hiçbir ortak noktası olamayan iki filmi bir araya getireceklerini açıklayan yapımcı, çekimlerin 2024 yılında başlayacağını duyurdu.

film scaled

Konusu

Dolltopia’da yaşayan ve bir oyuncak olan Dr. Bambi J Barbenhemier adlı bilim insanı, gerçek dünyaya gider ve insanların en karanlık yüzünü görür ve nükleer bir bomba yaparak her şeyi yok etmek ister.

Filmin oyuncu kadrosu ve yönetmeni hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı.

Yorum gönder