Nebi Hatipoğlu Kim, Ne İş Yapıyor, Şirketinin Adı Ne?

nebi3

Nebi Hatipoğlu Kim, Ne İş Yapıyor, Şirketinin Adı Ne?

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, AK Parti Genel Merkezi’nde topladı. Toplantıda Erdoğan, 2 Kasım’da İYİ Parti’den istifa eden ve AK Parti’ye katılan Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’na partisinin rozetini taktı.

Nebi Hatipoğlu Kim, Ne İş Yapıyor, Şirketinin Adı Ne?

Nebi Hatipoğlu Hayatı

İdris Nebi Hatipoğlu 1975 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Bilkent Üniversitesinde muhasebe ön lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Cam ve plastik yapı elemanları alanında faaliyet gösteren aile şirketinde 1995 yılından itibaren yöneticilik yaptı. Yöneticiliğini yaptığı Europen adlı firma 2022’de halka arz edildi; Eskişehir’de halka arz edilen ilk firma oldu. 2021’de Eskişehir’de yayımlanan Milli İrade gazetesini atın alarak medya sektöründe faaliyet göstermeye başladı.2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü’nün başkanlığını üstlendi.

nebi4

2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü’nün başkanlığını üstlendi. Başkanlık yaptığı dönemde Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan aracılığıyla Eskişehirspor’a kaynak yaratıldı ve takım Süper Lig’e yükseldi.

28. dönem TBMM’ye milletvekili olarak girdi; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görev aldı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Hatipoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum gönder