Ehliyet Sahiplerine 4 bin 64 lira TL Ceza, İçişleri Bakanlığı Duyurdu!

ehliyet

Ehliyet Sahiplerine 4 bin 64 lira TL Ceza, İçişleri Bakanlığı Duyurdu!

İçişleri Bakanlığı, ehliyeti olan vatandaşlara  uyarıda bulundu. Ehliyet yenileme için son tarihi açıklayan Bakanlık, istenilen evrakları ve ücret miktarını da açıkladı. Bu süreçte yenilemeyen vatandaşlar 4064 TL ödeyecek. İşte duyurunun detayları…

Ehliyet almak kolay mı? - KizlarSoruyor

İçişleri Bakanlığı’ndan Tarih Açıklaması

Eski tip ehliyetinizi yenilemeyi unutmayın! İçişleri Bakanlığı’nın uyarısına göre, 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen ehliyetlerin süresi 31 Aralık 2024’e kadar uzatıldı.

Ehliyet Sahipleri Dikkat

İçişleri Bakanlığı, ehliyet sahiplerini ehliyet yenileme süresi konusunda bilgilendirdi. 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenmiş olan eski tip sürücü belgelerinin yenileme süresi, 31 Aralık 2022’den itibaren 2 yıl süreyle uzatılmıştır. Bu değişiklikle, eski tip ehliyet sahiplerinin yenileme için son tarihi 31 Aralık 2024’e kadar uzatılmıştır.

Ehliyet Nereden Yenilenir?

Ehliyet yenileme işlemi için randevu almak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi veya ALO 199 hattı kullanılabilecek. Gerekli belgeler ve ehliyet yenileme ücretini yatıran kişiler, işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Eski tip ehliyetini yeni tip ehliyetle değiştirecek sürücüler toplamda 15 TL ödeyecekler.

Yeni çipli ehliyet nasıl alınır, çipli sürücü belgesi nereden alınır? Yeni ehliyet için gerekli evraklar ve

Ehliyet Yenilenmek İçin Neler Gerekiyor?

Ehliyet sahiplerinin, kimlik belgesi, sürücü sağlık raporu, sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedeli, 1 adet biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve adli sicil belgesini (elektronik ortamda sistemden kontrol edilebilir veya e-Devlet üzerinden temin edilebilir) hazır bulundurmaları gerekecek.

Ehliyet Yenilemeyi Unutmayın

Tüm ehliyet sahiplerinin dikkatine: Belirtilen tarihe kadar ehliyetlerini yenilemezlerse, trafik uygulamalarında eski tip ehliyet kullandıkları tespit edildiğinde cezai işlem uygulanacaktır. Eski tip ehliyetle trafikte bulunanlar için 4 bin 64 lira ceza öngörülmektedir.

Yorum gönder