Kanlı Para Oyunu Yasaklanacak Mı, Neden?

kanli

Kanlı Para Oyunu Yasaklanacak Mı, Neden?

Kanlı Para isimli oyun, okullarda giderek yaygınlaşıyor. Uzmanlar ve eğitimciler, çocukların ellerini yara içerisinde bırakan, bulaşıcı hastalıklara ve elde çatlamaya neden olabilen oyunla ilgili aileleri uyarıyor. TikTok isimli platformda yayılan akımda cezalandırma sistemi rakibin eline zarar verip kanatmayı amaçlıyor.Peki bu oyun okullarda yasaklandı mı? Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Kanlı Para Oyunu Yasaklanacak Mı, Neden?

Okullarda Yasaklandı

Akımın hızla yayılması üzerine durumun fark edildiği okullarda yasak kararı geldi. Ama birçok öğrenci yasak olmasına rağmen bu oyunu gizli gizli oynamaya devam ediyor.

Oyun Nasıl Oynanıyor

Oyun madeni paranın havaya atılmasıyla başlıyor. Elin ters tarafıyla tutulan para, parmakların arasına alarak sıkıştırılıyor. Para sabit tutulduktan sonra “kanlı para” denilerek 3 kere sert bir şekilde masaya vuruluyor. Masaya vurma esnasında para düşerse ceza sistemi devreye giriyor.

kan

Ceza ise şöyle: El yumruk yapılarak masaya dik şekilde koyuluyor ve karşı taraf parayı hızla eklem yerlerine fırlatıyor. Paranın geliş şiddetine göre elde kızarmalar, kanamalar yaşanıyor. Sosyal medyada oyunun taktikleri yayılırken bazı öğrenciler oyunun daha da kanlı olması için madeni paraların etrafına bıçakla kesikler oluşturuyor. Eklem bölgeleri kanamadan ceza bitmiyor.

 

Yorum gönder