Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Pegasus’tan 1000 Kız Ögrenciye TEV Bursu

1000 kiz ogrenciye TEV bursu

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Pegasus’tan 1000 Kız Ögrenciye TEV Bursu

Toplumsal cinsiyet dengesi konusunda etkin çalışmalar yürüten Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle üniversite bursu vererek eğitimlerine destek sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Pegasus, Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye TEV işbirliğiyle üniversite bursu desteği verecek.

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Pegasus'tan 1000 Kız Ögrenciye TEV Bursu
2023-2024 eğitim öğretim yılında başlayarak öğrencilerin üniversite öğrenimleri bitene kadar devam edecek olan bursların yüzde 25’i, şubatta yaşanan deprem felaketinden etkilenen şehirlerden gelen depremzedelere verilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Hava Yolları Üst Yöneticisi (CEO) Güliz Öztürk, Pegasus olarak, toplumsal cinsiyet dengesine gönülden inandıklarını ve bu alanda birçok etkin çalışma gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Öztürk, ‘Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel yılda, genç kızlarımız için önemli bir adım atıyor, Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek, Türk Eğitim Vakfı ile üniversiteli 1000 kız öğrencinin eğitimine destek oluyoruz. Bu destekle TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olmaktan gurur duyuyoruz. Hedefimiz, gelecek için bir değer yaratabilmek adına eğitimi ve ekonomik sebeplerle eğitimden uzaklaşma ihtimali daha yüksek olan genç kızları kapsayan bir fayda yaratabilmek.’ sözlerini ifade etti.

burs2
%25 Deprem Bölgesine

Güliz Öztürk, dayanışma ruhunun çok önemli olduğunu söyleyerek şubatta ülkede yaşanan deprem felaketine dikkat çekerek, şu açıklamalarda bulundu:

‘Ülkece çok zor zamanlardan geçtik. Deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız hala eski hayatlarına dönebilmek için büyük bir gayret içerisindeler. Biz de deprem bölgelerindeki gençlerimize destek verebilmek adına bir karar aldık, bursiyerlerimizin yüzde 25’i depremden etkilenen illerimizden geliyor. Pegasus Hava Yolları olarak, gençleri parlak bir gelecek yolunda destekleyecek, dayanışma ruhunu kaybetmeden ve hepimizin eşit olduğunu unutmadan ülkemiz için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız eğitime verdiğimiz destekle kutlu olsun.’ dedi.

burs
Eğitim Dostu Kurumlar
TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da Pegasus’un 2023-2024 eğitim öğretim yılı için yaptığı bağışla tek akademik dönem içinde 1000 lisans öğrencisine burs desteği sağlayarak TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olduğunu vurguladı.

Taşkın, nitelikli eğitimin temel bir insan hakkı olduğunu aktararak, şu sözleri söyledi.

‘Biz de Türk Eğitim Vakfı olarak, 56 yıldır gençlerimizin bu haklarına erişebilmeleri ve eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmeleri için çalışıyoruz. Yetenekli, başarılı ve maddi olanakları sınırlı gençlerimizi ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklerken aynı zamanda çeşitliliği, kapsayıcılığı ve eşitliği teşvik etme konusunda da üstümüze düşen görevleri yerine getirmek için çabalıyoruz. Ülkemizin geleceğini eğitimle aydınlatma yolunda, toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini de gözeterek sürdürdüğümüz çalışmalarımızda en büyük gücümüz Pegasus Hava Yolları gibi değerli eğitim dostu kurumlardır.’ dedi ve sözlerine devam etti.
burs3
Çalışmalarını bireysel ve kurumsal desteklerle sürdüren TEV gibi vakıflar için bu desteklerin uzun soluklu ve geniş etki alanına sahip olması, ortaya çıkan faydanın katlanarak büyümesine olanak tanıdığını söyleyen Taşkın, ‘Maddi destek sağlamanın ötesine geçerek gençlerimizi eğitim yolculukları boyunca desteklemek, onlara rehberlik etmek ise özellikle kız öğrencilerin ve afetzede öğrencilerimizin potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları açısından çok büyük önem taşıyor.’ sözlerini ifade etti.

Taşkın, Cumhuriyetin 100. yılında, ülkenin aydınlık yüzü olacak 1000 üniversiteli kız öğrenciye verdikleri bu destek için Pegasus Hava Yolları’na teşekkür etti.

Yorum gönder