Kyk Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Nereden Öğrenilir?

kyk

Kyk Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Nereden Öğrenilir?

Öğrencilerin heyecanla beklediği 2023 KYK Burs ve kredi başvuru sonuçları gündem oldu. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden geçekleşti. İlk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları KYK burs ve kredi başvurularını tamamladı.

Kyk Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Nereden Öğrenilir?

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs ve kredi başvuruları, 12-19 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları kasım ayında başlamış ve sonuçlar 16 Aralık’ta açıklanmıştı. Buna göre; KYK burs başvuru sonuçlarının bu yıl kasım ayının sonlarına doğru açıklanması öngörülüyor.

Burslar Ne Zaman Yatacak?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

kyk2

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ayriyeten öğrencilerimiz bankamatik kartlarını da bankadan temin edebilir.

Burs Ne Kadar?

2022-2023 eğitim öğretim yılında ön lisans ve lisans öğrencileri için burs ücreti aylık 1.250 TL olarak belirlenmişti. Burs ödemeleri yüksek lisansta 2500 TL, doktorada 3750 TL olarak güncellenmişti.

Yorum gönder