KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

kyk 1

KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, GSB burs ve öğrenim kredisi (KYK) başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuru sonuçları e-Devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecek. Öğrenciler başvuru sonuçlarını https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-burs-ogrenim-kredisi-basvuru-sonucu-sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecek.

KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkardıklarını açıkladı.

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

kyk2 1

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ayriyeten öğrenciler bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.

Yorum gönder