AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

auzef

AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sınavları üç oturum şeklinde yapılacak. 11 Kasım Cumartesi günü sınava katılan öğrenciler , AUZEF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihini merak etmeye başladı.

Sınav Takvimi

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi akademik takvimine göre 2023-2024 eğitim öğretim yılı güz dönemi ara sınavları 11-12 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Not ortalamasına %70 etki edecek final sınavı olarak da bilinen dönem sonu sınavları ise 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı, Nereden Sorgulanır?

Dönem içerisinde yapılan sınavlarda gerekli başarı puanını yakalayamayan öğrenciler için ise telafi sınavları organize edilecek. Yayınlanan takvimde yarıyıl sonu telafi sınavlarının 03-04 Şubat tarihinde yapılacağı açıklandı. AUZEF bahar dönemi sınav takvimi henüz belli olmadı.

Sınavlar Nasıl Değerlendirilir?

Çoktan seçmeli sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Açıköğretim programlarında dört (4) yanlış cevap, bir (1) doğru cevabı eksiltmektedir. (Yapılan her yanlış cevap için alınan toplam puandan 1,25 puan düşülmektedir.)

auzef3

Ne Zaman Açıklanacak?

AUZEF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz netleşmedi. Fakat geçmiş yıllarda AUZEF sınav sonuçları 15 gün içinde ilan edilmişti. Resmi açıklama yapıldığında haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorum gönder