Twitter Gri Tık Nedir? Twitter Gri Tık Nasıl Alınır?

twitter gri tik nedir twitter gri tik nasil alinir

Twitter Gri Tık Nedir? Twitter Gri Tık Nasıl Alınır?

Twitter Gri Tık Nedir? Twitter Gri Tık Nasıl Alınır? Bu yazımızda Twitter Gri Tık Alma hakkında tüm merak edilenleri ve Twitter Gri Tık Kimler alabilir? sorularını cevaplayacağız. Gelin birlikte Twitter Gri Tık ve Sarı Tık hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Twitter Gri Tık Nedir?

twitter gri tik nedir

Twitterde en popüler olan mavi tık sonrasında farklı renklerde tık sembolleri kullanılmaya başlanmış durumda. Son zamanlarda popüler olmaya başlayan Twitter Gri Tık Nedir? nasıl alınır merak edenler i.in yazımızın devamında tüm detaylara yer verdik.

Twitter‘da gri tik, bir hesabın bir devlet/çok taraflı kuruluşu veya bir devlet/çok taraflı yetkiliyi temsil ettiğini gösterir. Twitter Gri doğrulama rozeti, doğrulanmış hükümet hesaplarına veya hükümetler ile ilişkili hesaplara verilmekte olduğunu görebiliriz. Bununla birikte belirtelim ki; Gri tik, hükümetler ve kamu hesaplarına verilirken, mavi tik ünlü ya da bireylere, sarı tik ise şirketlere verilir.  Örneğin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Twitter hesabı gri tik almıştır.

Twitter gri tik için Twitter tarafından yapılan açıklama şu şekildedir:

“Bu hesap, bir resmi kurum ya da çok taraflı bir kuruluş hesabı olduğu için onaylı.”


Twitter Gri Tık Nasıl Alınır?

twitter gri tik nasil alinir

Twitter’da gri tik, bir hesabın bir devlet/çok taraflı kuruluşu veya bir devlet/çok taraflı yetkiliyi temsil ettiğini gösterir. Gri doğrulama rozeti, doğrulanmış hükümet hesaplarına veya hükümetler ile ilişkili hesaplara verilir. Bu nedenle, sadece hükümetler, devlet kurumları, çok taraflı kuruluşlar ve yetkilileri, doğrulanmış hükümet hesapları gibi hesaplar gri tik alabilir.

Twitter’da gri tik almak için, hesabın bir devlet/çok taraflı kuruluşu veya bir devlet/çok taraflı yetkiliyi temsil etmesi gerekmektedir. Gri tik, doğrulanmış hükümet hesaplarına veya hükümetler ile ilişkili hesaplara verilir. Twitter, hesapların uygunluk kriterlerini manuel olarak kontrol eder ve uygun olan hesaplara gri tik verir. Hal böyle olunca, gri tik almak için hesabın belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir ve doğrulanmış bir hükümet hesabı olması gerekmektedir.


Twitter’da Sarı Tik Ne Demek?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de oldukça aktif kullanılmakta olan Twitter sosyal medya platformu, geçtiğimiz aylarda Elon Musk tarafından satın alınmıştı. bunun üzerine bu platformda art arda yenilikler söz konusu oldu. En çok ses getiren yeni özelliklerden biri de mavi tik ücretli olması idi. Son olarak da Elon Musk geçtiğimiz günlerde Sarı Tik, Geri Tik gibi yeni özellikler getireceğinden bahsetmişti.

Öncelikle Sarı Tik Anlamı nedir, kimlere sarı tik alabilir? sorusunu cevaplayıp diğer sorular için makalemizin devamında tüm cevapları bulabiliriniz. Twitter’da sarı tik ilgili hesabın Twitter’da resmi bir işletme topluluğu için onaylı olduğunu ifade etmektedir. Şirketlerin resmi hesapları için Twitter’da sarı onay tiki kullanılmaktadır. Sarı onay rozetinin şirketlere, siyasetçilere ise gri onay işareti verileceğini belirlelim. Ayrıca Musk’ın bireylerin belirli bir organizasyonun parçası olup olmadıklarını belirtmek için ikinci bir küçük logoya sahip olabileceklerini söylemesi de kafaları karıştırdı.


Kimler Twitter’da Sarı Tik Alabilir?

Mavi tikin genel olarak hemen hemen herkes tarafından bilinmekte. Ancak Alessandro Paluzzi, sarı ve gri tiklerle karşılaştırma olması için mavi tikin görünümünü de takipçileriyle paylaştı. Paluzzitweetinde, “Yani bunun gibi bir şey” diyerek, fotoğrafları yayınladı.

Bununla birlikte, Musk, Twitter mavi tik satışının 29 Kasım’da yeniden başlayacağını açıklamış, ayrıca Twitter 2.0 dönemi olarak adlandırdığı yeni Twitter sürecini ise bu hafta hayata geçireceğine işaret etmişti. Ancak iki uygulamanın aynı gün mü başlatılacağı belli değil.

Bu arada, Twitter Blue yeniden başlatıldığında, spam ve sahte hesapları durdurmak için farklı bir yöntem uygulanacak. Geçtiğimiz hafta, şirket şartlarını değiştirdi, böylece yeni oluşturulan hesaplar, bir Twitter Blue aboneliği satın alabilmek için hesap oluşturma tarihinden itibaren 90 gün beklemek zorunda kalacak. Bu süreçte Twitter, mavi tik almak için talepte bulunan kullanıcıları inceleyecek ve manuel olarak onay verecek.


👉 Instagram Gizli Hesap Görme 2023 – İOS-Android Ücretsiz

 

Yorum gönder