Yurtta Asansör Kazası Yaşandı! Hangi Yurt, Kaç Kişi Öldü?

yurt5

Yurtta Asansör Kazası Yaşandı! Hangi Yurt, Kaç Kişi Öldü?

Aydın-Efeler’deki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansör düştü. Olayda 15 öğrenci yaralanırken 1 öğrenci hayatını kaybetti.

Yurtta Asansör Kazası Yaşandı! Hangi Yurt, Kaç Kişi Öldü?

Aydın Valisi Yakup Canbolat, olayla ilgili açıklamasında 15 kişilik asansöre 16 kişinin bindiğini ve asansörün henüz birinci kattayken kapı kapanmadan kaymaya başladığını ve bu sırada bir öğrencinin paniğe kapılıp dışarı çıkmak isterken arada sıkışarak hayatını kaybettiğini söyledi.

Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik” dedi

yurt1

Asansörün son bakımının 21 Eylül’de yapıldığını belirten Canpolat, “Biz her halükârda Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz” dedi.

Hayatını kaybeden öğrencinin Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş olduğu ve ailesine haber verildiği belirtildi.

yurt2

Yurt binasının önüne toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, “Katil KYK” sloganları atarak olaya tepki gösterdi.

Yorum gönder