Zeynep Tunuslu , Uzay Heparı’nin Ölümü Hakkında Konuştu!

uzay2

Zeynep Tunuslu , Uzay Heparı’nin Ölümü Hakkında Konuştu!

Bir döneme damga vuran Uzay Heparı, 1994 yılında geçirdiği trafik kazasında vefat etmişti. Tunuslu, Heparı’nın , Demet Akbağ’ın arızalanan aracına çarpması ile ilgili konuştu.

Uzay Heparı, 20 Mayıs 1994’te motosikleti ile Etiler Koç köprüsü üzerinde Demet Akbağ‘ın park halindeki arabasına çarpmıştı. Hastanede 11 gün boyunca bitkisel hayatta kalan Heparı, 31 Mayıs 1994 tarihinde hayata veda etti.
Zeynep Tunuslu , Uzay Heparı'nin Ölümü Hakkında Konuştu!

Demet Akbağ ,”Saat 11 buçuk sularıydı. Müthiş bir ses geldi arabadan. İlk defa başıma bir şey geldi ne olduğunu anlayamamıştım. Birden bire durdu araba. Benim durmamla arkadan gelip çarpması bir oldu. Daha sonra arabamdan indim. Bir çocuk yatıyordu yerde, tanıyamadım. O sırada bir taksi geldi. Onu arabaya aldığımızda Uzay olduğunu farkettim. Hastaneye gidene kadar nefes alıyordu” ifadeleriyle anlattı.

O dönem Uzay Heparı ile evli olan modacı Zeynep Tunuslu, Gökay Kalaycıoğlu’nun sunduğu 360 Derece programına konuk oldu.

uzay

Zeynep Tunuslu, sözlerine “Beni yıllar sonra televizyon programına çağırıp gözlerimin içine bakarak ‘Oğlunun gözleri babasına benziyormuş. Umarım yaşı ve talihi benzemez’ dedi. ‘Çok iyi tiyatrocusunuz tebrik ederim’ dedim. Sanki başka birinin hayatıymış gibi konuştu. Değişik hayatlar. Ondan oğluma karşı daha insani yaklaşım beklerdim” dedi ve devam etti.

“Demet Akbağ keşke araba kullanmayı bilip yola çıksaydı ve kaza hiç olmasaydı. Bu talihsiz bir kaza değil, trafik kurallarının ihlaliydi. Araba kullanmayı bilmeyen bir insanın panikleyip kör noktada dörtlülerini yakmayarak beklemesi ile sonuçlanan bir şey. Maalesef Türkiye’de cezalar hafif oldukça araba kullanmayı bilmeyen insanlar bu tip kazalara sebep olacak” dedi.
uzay3
Uzay Heparı’nın vefatından sonra Sezen Aksu‘nun davranışını da insani bulmadığını belirten Tunuslu, “Samimiyetimiz hiçbir zaman olmadı. Dertleşmeyi beklemem. Sonuçta ona çok para kazandırmış bir bestecinin ardından bir bebek doğuyorsa haklarının verilmesi gerektiği taraftarıyım. Beni sevse de olur sevmese de. Belli bir protokol vardır. Bunlara uymayan bir insan olduğu için sitem etmem. Bu, onun karakteridir. O nedenle gelişi bana samimi gelmedi. Lohusayken kapı açıldı. Altınları ve fotoğrafçıları içeri girdi. Biraz geç oldu. Dokuz ay evvel aklın neredeydi? Olaya eski birlikteliği diye bakmadım. Ama çizdiği portre halkın insanı gibiydi. Ben öyle düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorum gönder