A Milli Futbol Takımı Stefan Kuntz’la Yolları Ayırdı!

stefan

A Milli Futbol Takımı Stefan Kuntz’la Yolları Ayırdı!

A Milli Futbol Takımı Stefan Kuntz’la Yolları Ayırdı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığını açıkladı.

TFF Açıklaması

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile bugün yapmış olduğu değerlendirme toplantısının ardından Sayın Kuntz ile iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde yolların ayrılması konusunda mutabakata varmıştır. Sayın Stefan Kuntz’a, A Milli Futbol Takımımıza yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.” sözlerini ifade etti.

A Milli Futbol Takımı Stefan Kuntz'la Yolları Ayırdı!

Riva’dan Ayrıldı

A Milli Takım’da görevine son verilen teknik direktör Stefan Kuntz, yönetim kurulu toplantısının ardından yöneticilerle vedalaşarak Riva’dan ayrıldı.

Stefan Kuntz dönemi 731 gün sürdü

Teknik Direktör Stefan Kuntz, A Milli Futbol Takımı’nın başında 731 gün kalırken, çıktığı 20 karşılaşmada 12 galibiyet, 5 mağlubiyet ve 3 mağlubiyet aldı.

TFF, 19 Eylül 2019 tarihinde yaptığı açıklama ile milli takımı, Alman çalıştırıcıya emanet etmişti. 60 yaşındaki teknik adam, 731 gün görevde kaldı ve FIFA Dünya Kupası elemeleri, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri ile UEFA Uluslar Ligi maçlarında takımın başındaydı.

Screenshot 2 4

Yeni Teknik Direktör

A Milli Takım’ın yeni hocası gündeme başta Abdullah Avcı olmak üzere Sergen Yalçın, Fatih Terim, Vincenzo Montella ve son olarak Alman hoca Joachim Löw gelmişti.

Milli Takım’ın başına geçecek olan ismi ilk duyuran SABAH Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan, ‘nin anlaşmaya vardığı hocayı açıkladı.

“Bu konuda çok şey yazılıp çizildi. Federasyon yönetiminin gönlünün Almanya Milli Takımı’nda 15 yıl görev yapan ve Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Joachim Löw’de olduğunu duydum.”

milli

“Alman hoca ile irtibat da kuruldu, teklif yapıldı ama kendisi kabul etmedi. Olsaydı iyi bir seçim olacaktı. Her şeyden önce tartışma yapılacak bir hoca değil. Futbol kamuoyunun saygı duyup, önünde ceketini ilikleyeceği bir spor adamı. Geriye Abdulah Avcı ile Montella kaldı.”

“Ama yabancı tercihi daha ağır bastı ve Montella’da karar kılındı. İtalyan teknik adamla Milli Takım, yeni bir macereya yelken açacak. Bu karar, Türkiye ve Milli Takımımız için hayırlı olsun.” sözlerini ifade etti.

Yorum gönder