Vincenzo Montella Kim, A Milli Takımı Teknik Direktörü Mü Olacak?

direktor3 scaled

Vincenzo Montella Kim, A Milli Takımı Teknik Direktörü Mü Olacak?

Vincenzo Montella Kim, A Milli Takımı Teknik Direktörü Mü Olacak?

A Milli Takım’ın yeni teknik direktörünün Vincenzo Montella olacağı iddiası gündeme düştü. İtalyanlar, Kuntz’u gönderme kararı alan TFF’nin Montella ile 3 yıllık anlaşmaya vardığını açıkladı.

Vincenzo Montella Kim?

Vincenzo Montella, 18 Haziran 1974 yılında İtalya’nın Pomigliano d’Arco şehrinde dünyaya geldi. Futbolculuk kariyerine İtalya’nın 3. Ligi’nde oynayan Empoli’de başladı.

Vincenzo Montella Kim, A Milli Takımı Teknik Direktörü Mü Olacak?

1996 yılında Serie B’de oynayan Genoa’ya geçti. Gittiği ilk sezonda attığı 21 gol Serie A kulüplerinden Sampdoria’ya transfer olmasını sağladı. 1999 yılında Sampdoria küme düşünce 15,3 milyon Euro karşılığında AS Roma’ya transfer oldu. 2001 yılında AS Roma’nın Serie A’yı kazanmasında rol oynadı.

Montella İtalya milli futbol takımı formasını ilk defa 5 Haziran 1999’da Galler karşısında giydi. İtalya’nın 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2002 FIFA Dünya Kupası kadrolarında yer aldı.

Montella en iyi performanslarından birini Mart 2002’deki Roma derbisinde Lazio’ya karşı koydu. AS Roma ezeli rakibi Lazio’yu 5-1 ile geçerken Montella’nın 4 golde imzası vardı.

A Milli Takımı Teknik Direktörü Mü Olacak?

Vincenzo Montella bugün ekibiyle İstanbul’a geldi. 49 yaşındaki teknik adam, TFF ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak. TFF, Teknik Direktör Vincenzo Montella ile 2026’ya dek anlaşmaya vardı.Federasyon’un, önce EURO 2024’e sonra da 2026 Dünya Kupası’na katılmayı hedeflediği 3 yıllık bir projeyle Montella’yı ikna ettiği ifade edildi.

direktor2

İtalyan teknik adamın, Adana Demirspor’da birlikte çalıştığı ve Türkiye’yi tanıyan 3 yardımcısını da yanında getireceği belirtildi.

Montella, Adana ekibinde Daniele Russo (Baş yardımcı antrenör), Massimo Crivellero (Maç analisti) ve Polino Pierpaulo (Atletik performans antrenörü) ile beraber çalışmıştı.

Teknik Direktörlük Kariyeri

teknik

Yorum gönder