KPSS Matematik Dersine Nasıl Çalışılır? KPSS Matematik Nasıl Fullenir?

kpss matematik dersine nasil calisilir kpss matematik nasil fullenir

KPSS Matematik Dersine Nasıl Çalışılır? KPSS Matematik Nasıl Fullenir?

KPSS sınavına girmek isteyen herkesin en çok önem verdiği derslerden biri de Matematik dersidir. Hal böyle olunca KPSS Matematik Dersine Nasıl Çalışılır? KPSS Matematik Dersinden Nasıl Full Çıkartılır? KPSS Matematik Kaç Soru Var? araştırılmakta. KPSS Matematik çalışmak için KPSS Matematik Konu Dağılımı da bilmek gerekir. Gelin birlikte KPSS Matematik Nasıl Fullenir? öğrenelim…

KPSS Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

kpss matematik dersine nasil calisilir

Matematik dersi çok küçük yaştan itibaren hayatımıza dahil olmuştur. Fakat gelin görün ki KPSS  için bu durum çok farklı. Öncelikle bilmelisiniz ki Matematik Çözmeden ve çok sayıda net çıkarmadan KPSS Sınavından başarılı olacağınızı düşünmemelisiniz. Matematiği vasat bir öğrenciden iyi bir üniversitenin Hukuk, Tıp ve Mühendislik gibi bölümlerini kazanmasını beklememelisiniz. Bununla birlikte matematiği zayıf bir KPSS Lisans adayının KPSSP3 puan türünden 90 ve üstünde puan almasını beklemekte mümkün değildir. Şunu belirtmek te fayda var ki Matematik dersini KPSS çalışırken öğrenen pek çok aday vardır. Gelelim KPSS İçin Matematiğe Nasıl Çalışılır?

Matematik dersine çalışmak ve soruları pratik  bir şekilde çözmek çözerken de hızlanmak sonradan kazanılan bir tecrübedir. Aslında belirtelim ki matematiğe yatkınlığınız olmasa bile  Matematik öğrenmede ısrarcı olmak ve bunun sistematiğini çözdüğünüz takdirde emin olun ki başarı sağlayacaksınız. Matematik dersine çalışmaya başlamadan önce, hangi alandan sınava gireceksiniz, bu alandan son yıllarda kaç kişi atanmış, atama puanları ve bu puanları elde etmek için kaç nete ihtiyacım var? Bu soruları cevapladıktan sonra matematik temelinize göre kendinize bir hedef belirleyebilirsiniz.


Matematik Dersine Çalışırken Yardım Alın

matematik dersine calisirken yardim alin

Her ne olursa olsun ister sıfırdan başlayın isterseniz de Matematik dersinde kendinize güveniyor olsanız da illaki yardım almanızda fayda var. KPSS sınavında bir yere atanmak istiyorsanız Matematik dersinden yardım aldığınız takdirde emin olun ki 1-0 önce başlamış olacaksınız. Bilinmelidir ki Matematik dersinde konu anlatımı, konu dağılımı soru çözülmesi oldukça önemlidir. Soru çözmek tek başına yeterli gelmeyeceği için soru çözerken hızda önemlidir. Matematikten ne kadar çok net çıkartırsanız sizin için o kadar faydalı olacaktır.

Matematik dersi için geçmişimizden kalma bir temel yoksa Matematik için biraz sabırlı davranmanız gerekecektir. Cevabını bulamadığımız bir kaç matematik sorusunda veya yanlış yöntemlerle zaman kaybettiğimiz matematik sorularında yılgınlığa düşerek çalışmayı bırakmamalısınız. Böyle durumlarda yapmamız gereken tek şey her ne olursa olsun anladığımızı düşündüğünüz bir konuda dahi 20 soruluk bir testin 5 sorusunu çözebilmek de çalışmayı sürdürmektir. Sizin bu test için sadece 5 soruyu yapabilmemiz, konuyu anlamadığınız anlamına gelmez. Diğer matematik konulardaki metot ve yöntemleri henüz görmemiş olmanızdan kaynaklanır.

Tabi bir diğer husus ise konuları doğru kaynaklardan çalışmak. KPSS Matematik için bir çok kaynak var ve bu kaynakları doğru olduğundan ve gerçekten sizin için faydalı olduğu kanaat getirdikten sonra  çalışmaya başlamalısınız. Doğru kaynak bulurken de öncelikle kendinizi tanımalısınız. Matematik dersi için ne kadar eksik ne kadar konu anlatımı gerekmekte, önce bunu belirlemelisiniz.


KPSS Matematik Konu Dağılımı

kpss matematik konu dagilimi

KPSS’ yi kazanmak istiyorsanız konu dağılımı bilmelisiniz ki çalışırken bu doğrultuda çalışmalısınız. Hangş konudan kaç soru çıkacağına hakim olursanız çalışırken de kendinizi odaklamanız daha kolay olur ve zihin hafınızda benzer sorulara olan yatkınlığınız artar. Hal böyle olunca da elbette soru çözme hızınızda 1 kat daha artacaktır.. Hataya yer olmayan KPSS’ de adaylar çok küçük hatalardan dolayı istedikleri puanları alamayabiliyor.

Çevrenizde yapılan bütün denemelere muhakkak katılın ve kendinizi her sınav sonrası sürekli sorgulayın Netlerim artıyor mu? Hızım artıyor mu? Basit hata sayım azalıyor mu? Eğer tüm bu sorulara cevabınız olumlu ise  hızınız her sınav sonrası artarken, basit hata sayınız azalacaktır. KPSS sınavına son bir ay kala neredeyse her gün deneme sınavı yapın. Deneme sınavlarında hiçbir kaynakta görmediğiniz özgün sorularla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu soruları çözemezseniz de, bir bilene muhakkak çözdürmeye çalışın.

Yorum gönder