Milli Güreşçi Nesrin Baş 2. Kez Dünya Şampiyonu Oldu!

nesrin

Milli Güreşçi Nesrin Baş 2. Kez Dünya Şampiyonu Oldu!

Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporculardan Nesrin Baş, üst üste 2. altın madalyasını kazandı. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Türkiye Güreş Federasyonunun açıklamasına göre Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen şampiyonanın 4. günü sona erdi. Kadınlar 50, 55, 59, 68, 76 kiloda madalya müsabakaları yapıldı.

Milli Güreşçi Nesrin Baş 2. Kez Dünya Şampiyonu Oldu!

Nesrin Baş, 68 kilo finalinde karşılaştığı Belaruslu Alina Shauchuk’u 2-1 mağlup ederek 2022’den sonra bir kez daha dünya şampiyonu oldu.

Nesrin böylece 2017’den bu yana düzenlenen Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda peş peşe şampiyonluk yaşayan ilk kadın sporcu olarak kayıtlara geçti.

nesrin3

Repesaj maçında Kazak Zeinep Bayanova’ya yenilen Şevval Çayır (55 kilo) madalya şansını kaybetti.

Kadınlar elemelerinde mindere çıkan milli güreşçilerden Elvira Kamaloğlu (57 kilo) ve Bükrenaz Sert (72 kilo), yarı finale yükseldi ancak rakiplerine yenilerek 3’üncülük maçına çıkma hakkı elde etti.

nesrin1

Selvi İlyasoğlu (62 kilo) ve Büşra Efe (65 kilo), yenildikleri rakiplerinin finale çıkmasıyla repesaj hakkı kazandı. Tuba Demir (53 kilo) ise şampiyonaya veda etti.

 

Yorum gönder