Evlilik Kredisi Şartları Neler, Ne Kadar Kredi Verilecek?

kredi

Evlilik Kredisi Şartları Neler, Ne Kadar Kredi Verilecek?

Evlilik Kredisi Şartları Neler, Ne Kadar Kredi Verilecek?

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki günlerde Aile ve Gençlik Bankası’na dair kanun teklifini Meclis’imizin takdirine sunacağız.” dedi. Seçim döneminde açıklanan 150 bin TL evlilik kredisi başvuru şartları ve kimlere evlilik kredisi verileceği TBMM’de netlik kazanacak. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

kredi1

Kredi Ne Zaman Verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, gençlere verilecek destekleri açıkladı.

“Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarımızı tamamladık. Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla kanun teklifini Meclisimizin takdirine sunacağız.”

“Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.” dedi.

Kredi Açıklaması

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

kredi2

Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.

Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız.” denildi.

Yorum gönder