Hüseyin Yücel Kim, Ne İş Yapıyor, Serveti Ne Kadar?

huseyin scaled

Hüseyin Yücel Kim, Ne İş Yapıyor, Serveti Ne Kadar?

FBeşiktaş’ta 3 Aralık’ta yapılacak olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olan isimlerden Hasan Arat, yönetiminde 2. başkan olarak görev alacak ismi açıkladı.

Hüseyin Yücel Kim?

Aslen Giresunlu olan Hüseyin Yücel 11 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

Saint Benoit Lisesi’nin ardından Fransa’ya giderek Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi ekonomi ve işletme bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı

Üniversiteden 2005 yılında mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönen Yücel, aile şirketlerinde çeşitli bölümlerde, farklı görevlerde bulundu. 2011 yılında ise Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları’nın İcra Kurulu Başkanlığını üstlendi.

Hüseyin Yücel Kim, Ne İş Yapıyor, Serveti Ne Kadar?

2017 yılında eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü sporu, öğrencilere sevdirmek amacı ile Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı kurdu. Başkanı olduğu takım, ilk yılında Süper Lig’e çıktı. 2022 yılında ise FIBA Europe Cup Şampiyonluğunu kazandı.

Futbolla da yakından ilgili olan Hüseyin Yücel, 2018 – 19 sezonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde de Yönetim Kurulu Üyeliği ve As başkanlık görevlerinde bulundu.

Yücel, 2022 yılına gelindiğinde Baheçehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olarak atandı.

İki çocuk babası olan Yücel, İngilizce ve Fransızca biliyor.

huseyin1

Hasan Arat’ın yaptığı açıklama şöyle:

“Değerli Beşiktaşlılar, Yönetimimizde 2. Başkan olarak görev yapacak çok önemli bir ismi sizlerle paylaşmak istiyorum:

BAHÇEŞEHİR ÜNİV. MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKAN V. BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İCRA KURULU BAŞKANI HÜSEYİN YÜCEL

Hayatını Beşiktaş’a, spora ve eğitime adayan Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı. Beşiktaşımız için çıktığımız bu yolda kendisine başarılar diliyorum.” sözleri ifade edildi.


Yorum gönder