Mehmet Ali Kulat Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Ali Kulat Aslen Nerelidir, Mesleği Ne?

mehmet ali kulat kimdir kac yasinda mehmet ali kulat aslen nerelidir

Mehmet Ali Kulat Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Ali Kulat Aslen Nerelidir, Mesleği Ne?

Mehmet Ali Kulat Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Ali Kulat Aslen Nerelidir, Mesleği Ne? Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Mehmet Ali Kulat alevi mi, hangi partiden? Bu yazımızda son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Mehmet Ali Kulat hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Mehmet Ali Kulat Kimdir?

mehmeh ali kulat kimdir kac yasinda nereli 1 1

Kariyerinde başarı adımları tek tek çıkarak hali hazırda danışmanlık hizmeti veren veren sektöründe oldukça başarılı isimler arasında yer alan Mehmet Ali Kulat Kimdir? merak edilmekte. 1966  Elbistan doğumlu olan Mehmet Ali Kulat 57 yaşındadır ve aslen Kahramanmaraşlıdır. İlk ve orta dereceli eğitimini Elbistan’da tamamladı ve ardından Liseden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bitirdi. Lisansının ardından yüksek lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

Ardından Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde doktora eğitimi alarak doktor unvanı kazandı. Eğitim hayatının bitimi ardından 1989 senesinde Nevşehir Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. 1991 yılında vatani görevi için gittiği askeriyede Ankara Mamak Muhabere Okulu Yedek Subay Eğitimi sonrasında Zonguldak’ta Yedek Subay Öğretmeni olarak askerlik hizmetinde bulundu.


Mehmet Ali Kulat Hayatı ve Biyografisi

mehmeh ali kulat kimdir kac yasinda nereli

Evlidir ve 3 Çocuk babasıdır. Mehmet Ali Kulat, ilk orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Yüksek Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bünyesinde Doktora Eğitimi aldı.

1989 yılında Nevşehir Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğretmenlik, 1991 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu Yedek Subay Eğitimi sonrasında Zonguldak’ta Yedek Subay Öğretmen olarak askerlik hizmeti, 1992-2001 Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde Öğretim Üyeliği yapmıştır.

989 yılında Nevşehir Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğretmenlik, 1991 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu Yedek Subay Eğitimi sonrasında Zonguldak’ta Yedek Subay Öğretmeni olarak askerlik hizmeti, 1992-2001 Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde Öğretim Üyeliği yapmıştır.

Mehmet Ali Kulat, halen pek çok siyasi parti, kamu kurumu ve özel kuruma danışmanlık yapmaktadır.

Mehmet Ali Kulat Akademik Çalışmaları

  • Doktora-Master Tezleri
  • Yurt İçi Ve Yurt Dışı Pek Çok Hakemli İlmi Dergide Yayınlanmış Bilimsel Makale
  • Ulusal Ve Uluslararası Sempozyum Tebliğleri
  • EGM ve İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği uluslararası çalışmalarda yayınlanan tebliğler
  • İngilizceden Ve Arapçadan Tercüme Akademik Çalışmalar
  • MAK Danışmanlık ve Argeder olarak yapılan pek çok saha araştırmasına yorum, değerlendirme ve analizler…

Twitter 👉 Mehmet Ali Kulat


👉 Gündemin Merak Edilen İsmi; İlteriş Ergün Kimdir, Kaç Yaşında? İlteriş Ergün’ün Babası Kimdir?

Yorum gönder