Turkcell’in Yönetiminde Değişiklik Yapıldı! Şenol Kazancı Kim?

senol1

Turkcell’in Yönetiminde Değişiklik Yapıldı! Şenol Kazancı Kim?

Turkcell’in Yönetiminde Değişiklik Yapıldı! Şenol Kazancı Kim?

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Nisan 2021’den bu yana Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Şenol Kazancı, Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Mart 2020’den itibaren Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Bülent Aksu’nun da şirketin yeni genel müdürü olduğu belirtilen açıklamada, “Yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan Aksu’nun yerine Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesi uyarınca Ayşe Nur Bahçekapılı’nın yönetim kurulu üyesi olarak seçilmesine karar verilmiştir” sözleri ifade edildi.

Turkcell'in Yönetiminde Değişiklik Yapıldı! Şenol Kazancı Kim?

Şenol Kazancı Kim?

Şenol Kazancı 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Trabzonludur. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu oldu ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

TVNET haber kanalının genel yayın yönetmenliğini yaptı. 2011 yılına kadar aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nde de yazarlık yapmıştır.

Kazancı 2011 yılında Başbakan Başdanışmanlığı görevini üstlendi.

senol

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevi yapan Kazancı eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı görevine de devam ediyordu.

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanvekili Salih Melek, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, Prof. Dr. Mehmet Refik Korkusuz ve Mücahit Küçükyılmaz’ın katıldığı toplantıda, Şenol Kazancı Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine oy birliğiyle seçildi. Toplantıda ayrıca Kazancı’nın, AA Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesi ve Genel Müdür olarak atanmasına karar verildi.

Yorum gönder