Ganire Paşayeva Kim, Sağlık Durumu Nasıl, Öldü Mü?

ganire1

Ganire Paşayeva Kim, Sağlık Durumu Nasıl, Öldü Mü?

Ganire Paşayeva Kim, Sağlık Durumu Nasıl, Öldü Mü?

45 yaşındaki Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın komaya girdiği açıklandı. Paşayeva’nın sağlık durumuyla ilgili son durumu Fulya Öztürk CNN TÜRK canlı yayınında açıklama yaptı.

Ganire Paşayeva Kim, Sağlık Durumu Nasıl, Öldü Mü?

”Yaklaşık bir iki saat önce sosyal medyada ‘öldü’ haberi çıktı. Gerçekten hepimizi çok üzdü. Ganire Paşayeva, Türk dünyası için önemli bir isim. Durumu çok ciddi, yoğun bakımda. Öldü haberleri geldi, bu Haber yalan. Geçen yıl kilo alıyor, kilo aldığı için de mide küçültme ameliyatı oluyor. Bir yıl boyunca hep rahatsızlıklar yaşamış. İki gün önce evinde gece 3’e doğru bir anda tansiyonu 4’e düşüyor. Hemen yanındaki yardımcıları hastaneye yetiştiriyorlar. Durumu çok çok kritik.” sözlerini kullandı.

Screenshot 1 5

Screenshot 2 5

Ganire Paşayeva Kim?

Ganire Paşayeva’yı Türkiye Ermeni Soykırımı Yalanına Karşı Mücadelede ve Karabağ Savaşı’ndaki açıklamalarıyla tanıdı.

ganire

Aslen Azerbaycan’ın Tovuz şehrinden olan 45 yaşındaki Milletvekili Ganire Paşayeva, 7 yıl boyunca muhabirlik ve sunuculuk yaptı. 6 Kasım 2005 günü yapılan meclis genel seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Paşayeva, Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi’ne girdi.

Azerbaycan Milli Meclisi’nin 3’üncü, 4’üncü, 5’inci ve 6’ıncı dönem milletvekili olan Paşayeva, ayrıca Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.

Yorum gönder