Gazeteci Fulya Öztürk İsrail Tarafından Tehdit Edildi!

fulya1

Gazeteci Fulya Öztürk İsrail Tarafından Tehdit Edildi!

İsrail ve Hamas arasında yaşanan savaşı yerinde takip eden ve son gelişmeleri  aktaran CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman telefonla tehdit edildi. Öztürk sabah saatlerinde yeniden telefonla arandığını sosyal medya hesabından paylaştı.

Gazeteci Fulya Öztürk İsrail Tarafından Tehdit Edildi!

“Arkadaşlar Önemli bir konu var. Ben İsrail’de İsrail hattı kullanıyorum. Beni az önce “02-21” sadece bu 4 rakamlı numaradan aradılar. Kısık sesli bir adam ‘İsrail’de misin? Kendine dikkat et yine arayacağım’ dedi.

Telegram sayfalarında da fotoğraflarımı paylaşıyorlar. Bu ne demek?”

Screenshot 6

”Gayet İyiyiz”

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanarak yaşadıklarını Hande Fırat’a anlatan Öztürk şunları söyledi:

”0221 dört rakamlı bir telefon beni aradı. Telefondan hemen sonra tweet attım. Kısık sesli bir adamdı. “Sen İsrail’de misin?” diye defalarca söyledi. Bir şeyler daha söyledi ama tam anlayamadım. “Kendine dikkat et, yine arayacağım” dedi. Bu telefon tek başına bir şey ifade etmiyor olabilir ama bunun geçmişi var. İsrailli Telegram sayfalarında benim fotoğraflarımı paylaşıyorlardı. Ben bunları en başta çok önemsemedim açıkçası. Ben İsrail hattı kullanıyorum. Bunu da çok kimse bilmez açıkçası. O yüzden şaşırdım. Beni sadece rejiden arıyorlar. Başka bir numara aramıyor. Dolayısıyla bu 4 rakamlı numarayı görünce şaşırdım. Büyükelçiliği aradım hemen. Gerekli yerlerle de konuşuyorum. Şuan ben ve ekip arkadaşlarım gayet iyiyiz.” sözlerini ifade etti.

 

Screenshot 7

Yorum gönder