Burt Young Kim, Filmleri Neler ,Neden Öldü?

burt

Burt Young Kim, Filmleri Neler ,Neden Öldü?

Rocky filminde Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterinin dostu Paulie Pennino olarak bilinen, Oscar adayı oyuncu Burt Young 83 yaşında hayatını kaybetti. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.
Burt Young Kim, Filmleri Neler ,Neden Öldü?

Burt Young Kim?

Burt Young 3 Nisan 1940 yılında New York’ta doğdu. Sinema dünyasını en unutulmaz serisi olan Rocky’de Rocky Balboa’nın kayın biraderi Paulie rolüyle bilinen Young, kariyeri boyunca 150’den fazla filmde rol aldı. Rol aldığı yapımlarda genellikle ‘sert adam’ rollerini canlandıran Young, oyunculuk kariyeri boyunca hem televizyonda hem de sinemada çok sayıda İtalyan-Amerikalı karakteri canlandırdı. Young, sinema tarihine damga vuran Rocky serisinin ilk filmindeki performansıyla Oscar’a aday gösterildi. Young’ın rol aldığı diğer önemli yapımlar arasında “Chinatown”, “The Pope of Greenwich Village” ve “Once Upon a Time in America” yer alıyor. Hayatının ilerleyen dönemlerinde başarılı bir ressam olarak isim yapan Young, dünyanın farklı ülkelerindeki galerilerde resimlerini sergiledi.

burt2

Neden Öldü?

Sylvester Stallone’un canlandırdığı ‘Rocky Balboa’ karakterinin dostu ‘Paulie Pennino’ olarak tanınan Young’un ölüm haberini kızı Anne Morea Steingieser, dün New York Times’a verdi.Ama henüz ölüm nedeni açıklanmadı.

Filmleri Neler?

  • Çin Mahallesi 1974
  • Rocky 1976
  • Bir Zamanlar Amerika 1984
  • Okula Döüş 1986
  • Belalı Aşk 1999
  • Kazananlar Kulubü 2011

Yorum gönder