Kıvanç Ve Beril Talu Kim, Neden Dolandırıcılık İle Suçlandılar?

Screenshot 4 2

Kıvanç Ve Beril Talu Kim, Neden Dolandırıcılık İle Suçlandılar?

Kıvanç ve Beril Talu’nun reklam çekmek için bütçe isteyip, topladıkları 100 milyon TL ile yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Gelin hep birlikte haberin detaylarını inceleyelim.

Kıvanç Ve Beril Talu Kim?

Kıvanç Talu, memur bir ailenin çocuğudur. 1988 yılında Ankara’da dünyaya geldi. “Var Böyle Tipler” adıyla çektiği kısa, komik videolarla ünlendi.

TaluGazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra 2007 yılında reklam yazarı olarak çalışmaya başladı.

kivanc

Ünlü fenomen Talu 2016 yılında kreatif direktörlüğü görevinden ayrılıp oyunculuk, seslendirme ve sosyal medya alanlarında bireysel olarak çalıştı..2015 yılından bu yana Var Böyle Tipler adlı Instagram sayfasında paylaşımlar yapıyor.

Beril Talu hakkında detaylı bilgiler bulunmuyor. Sosyal medyada birçok ortak projede eşi Kıvanç Talu ile birlikte yer aldı. Beril Talu, eşiyle birlikte birçok sosyal medya projesinde yer alarak, onunla birlikte ünlendi.

kivanc1

Neden Dolandırıcılık İle Suçlandılar?

Reklamcı ve sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ile prodüktör eşi Beril Talu’nun yakın çevrelerini dolandırarak ortadan kaybolduğu iddia edildi. Bugün yaklaşık 1 milyon takipçili ‘Var Böyle Tipler’ kullanıcı adlı Instagram hesabıyla birlikte kişisel hesaplarını da kapatan çifte pazartesiden bu yana ulaşılamadığı açıklandı.

MediaCat’in haberine göre, iddialar arasında çiftin reklam işlerini bahane ederek kurdukları bir sistemle ortaokul arkadaşlarından evlerinde çalışan yardımcıya kadar onlarca insandan para topladıktan sonra bir veda partisi düzenleyerek Portekiz’e kaçtıkları, topladıkları meblağın 100 milyon liranın üzerinde olduğu da yer alıyor.

Screenshot 3 3

Dolandırıcı oldukları yönünde iddialar ortaya çıkan çiftin milyon takipçili hesabı kapanırken, ‘varboyletipler_aciklama’ isimli bir hesap açıldı. Yeni açıklan hesapta çift, 1 Kasım’ı işaret ederek canlı yayında açıklama yapacaklarını duyurdu.

Screenshot 1 7 Screenshot 2 5

Yorum gönder