Lucıfer Mıchealson (Kaan Alkan) Kimdir, Neden Mahkemeye Çıktı?

kaan

Lucıfer Mıchealson (Kaan Alkan) Kimdir, Neden Mahkemeye Çıktı?

Lucıfer Mıchealson (Kaan Alkan) Kimdir, Neden Mahkemeye Çıktı?

Lucıfer Mıchaelson takma adıyla Youtube videoları çeken Kaan Alkan dolandırıcılık suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Kimlik tespiti sırasında tanınan bir kişi olduğunu söyleyen Alkan’a duruşma hakimi, “Ben seni tanımıyorum” dedi. Alkan ise, “Tanıyacaksınız. Tüm dünya tanıyacak” şeklinde cevap verdi.

Maria Shirley Danieli, hem firma hem de Alkan tarafından dolandırıldığını söyleyerek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Kaan Alkan hakkında, “zincirleme şekilde dolandırıcılık” suçundan 7.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Lucıfer Mıchealson (Kaan Alkan) Kimdir, Neden Mahkemeye Çıktı?

Lucıfer Mıchealson (Kaan Alkan) Kimdir?

Sosyal medyada Lucifer Michaelson adıyla tanına Kaan Alkan, 1990 yılında dünyaya geldi. Çektiği videolarla gündeme gelen isim Radyo Televizyon Programcılığı eğitimi aldı. 2011 yılında bir müzik programına katıldıktan sonra şarkıcılık yaptı ve daha sonra modelliğe yöneldi.

Neden Mahkemeye Çıktı?

Youtuber Kaan Alkan, göz rengi değiştirme ameliyatı sonrasında kendisine ameliyat konusunda danışan Maria Shirley Danieli’nin dolandırıcılıkla suçlaması üzerine hakim karşısına çıktı.

Kimlik tespitinde Youtuber olduğunu aylık kazancının 50-100 bin TL arasında olduğunu ifade eden Alkan, yurt dışında göz rengi değiştirme ameliyatı olduğunu söyledi. Alkan, “Firma Türkiye’ye şube açtıktan sonra benim fotoğraflarımı izinsiz kullandı. Kendileri yapmış gibi adımı etiketleyerek paylaştılar” dedi. Fotoğrafların ardından kendisine sürekli olarak ameliyat hakkında yorum ve mesaj geldiğini söyleyerek “Gözlerimi nerede yaptırdığımı sordular. Ben de yurt dışında yaptırdığımı söyledim. Maria Shirley Daniel de mesaj attı. ‘Gözlerini canlı görmek istiyorum’ dedi. Sonra otel lobisinde görüştük” dedi.

kaan2

Alkan, görüşme esnasında şikayetçinin kendisinden şarj cihazı almasını istediğini ve bunun karşılığında 100 euro verdiğini söyledi. Sonrasında şikayetçinin vizesi olmadığı için yurt dışına çıkamadığını söyleyen Alkan, “Türkiye’dekilerden yaptırmak istediğini söyledi. Ben de firmaları tanımadığımı söyledim. O da yaptırmış memnun kalmamış. İsimlere ulaşamamış. Bana isimleri sordu ben de tanımadığımı söyledim. Onlarda da benim resmimi kullandığı için benim onları tanıdığımı düşünüp beni de şikayet etmiş” sözlerini kullanarak suçlamaları reddetti.

Yorum gönder