Sanem Oktar Kimdir, Kaç Yaşında? Sanem Oktar Aslen Nereli?

sanem oktar kimdir kac yasinda sanem oktar aslen nereli

Sanem Oktar Kimdir, Kaç Yaşında? Sanem Oktar Aslen Nereli?

Sanem Oktar Kimdir, Kaç Yaşında? Sanem Oktar Aslen Nereli? DEVA Partisi ile adı duyulan Sanem Oktar Adnan Oktar ile Akraba mı? merak edilenler arasında. Pazarlama Ve Yatırım konusunda uzman olan Sanem Oktar eşi ve babası da araştırılmakta. Gelin birlikte Sanem Oktar Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Sanem Oktar Kimdir?

sanem oktar hayati ve biyografisi

 

Yaptığı yatırımlar ve katıldığı programlarda söylemleri ile dikkatleri üzerine çeken Sanem Oktar Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer aldı. Bir çok yatırım projesinde yer alan Sanem Oktar, 1970 yılında İzmir’de doğdu. 2023 yılı itibarı ile 53 yaşındadır ve aslen İzmirlidir. İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olması sonrasında1997 yılında ilk şirketini kurdu. Ardından iletişim ve pazarlama alanında farklı şirketler kurdu ve sattı.

CRM danışmanlığı, sosyal medya, dijital pazarlama ve veri tabanına dayalı pazarlama alanında geniş deneyime sahip olan Oktar, şirketlerin marka ve hizmetlerine yönelik pazarlama planları hazırladı ve uyguladı. Özellikle verimliliğe ve karlılığa yönelik projelerde hizmet verdiği firmaların ekipleri ile birlikte çalıştı. İçinde bulunduğu projelerle yurtiçi ve yurtdışı birçok ödül aldı.


Sanem Oktar Hayatı ve Biyografisi

sanem oktar kimdir

 

 

1997 senesinde ise Tribeca İletişim Danışmanlığı şirketini kurmuştur. 2 sene sonra ise Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri kurucu ortağı olmuş, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom’u kurmuştur. Peppers; Rogers’ın Türkiye ofisi kurucu ortağı olmuştur. Ancak Marketing Group’a odaklanabilmek için bu hisselerini satmış ve 2011 yılında Limonsocial sosyal medya ajansını kurmuştur.

Girişimcilik yönü çok güçlü olan Oktar, iş hayatını günümüzde directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ettirmektedir. 2015 yılında küresel medya yatırım yönetimi grubu GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini satın alan Oktar, kendisini seri bir girişimci olarak tanımlamaktadır. 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden birisidir.

2007 ve 2009 yılları arasında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin önemli markaları ile farklı sektörlerde çalışmalarını sürdürmekte, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalışmıştır. Altına imzasını attığı çok sayıda başarıl projeler neticesinde yarışmalar ile ödüllendirilmiştir. 2010 yılından beri aktif üyesi olduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği bünyesinde lider ve katılımcı olarak pek çok projede yer almıştır.

2015 yılında KAGİDER Başkanlığına seçilen Oktar, Ülkemizin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesidir.


Sanem Oktar Özel Hayatı

1993 yılında oyuncu Yılmaz Erdoğan ile evlenmiş bu evliliği 1998 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Berfin Erdoğan isminde bir kızı vardır. Daha sonra ikinci evliliğini yapmış, bu evliliğindende bir kızı vardır.

İkinci evliliğini ise Malezyalı telekomüniskasyon şirketi Maxis’e CEO olarak atanan Gökhan Öğüt ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden de bir kızı vardır.

Twitter 👉 Sanem Oktar


👉 Seda Selek Kimdir, Kaç Yaşında? Seda Selek Hayatı ve Biyografisi

Yorum gönder