Serdal Adalı Kim, Ne İş Yapıyor?

serdar2

Serdal Adalı Kim, Ne İş Yapıyor?

Beşiktaş’ın eski yöneticilerden Serdal Adalı 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda başkan adayı olduğunu duyurdu.

Beşiktaş başkan adaylığını açıklayan Serdal Adalı, seçilmesi durumunda Rıza Çalımbay ile devam edeceğini ve Mehmet Özdilek’in sportif direktör olacağını açıkladı.

Serdal Adalı Kim, Ne İş Yapıyor?

Serdal Adalı Kim?

Serdal Adalı, 1964 yılında Adana’da doğdu. 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding’i kurdu. Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır.

21 Eylül 2012 tarihinde Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası Türkiye Jokey Kulübü’nün 25. başkanı oldu.

Beşiktaş kulübünde futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak görev almıştır. 25 Mayıs 2013 tarihindeki yazılı açıklamayla Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıkladı. Ama 16 Haziran 2013 tarihindeki başkanlık seçimini kaybetmiştir.

serdar3

Ekim 2019 yılında Fikret Orman’ın istifasından sonra Beşiktaş başkanlık yarışına aday oldu. Ama Ahmet Nur Çebi’nin ardından 2. oldu. Yarışta 3. olan ise Hürser Tekinoktay’dı.

Serdal Adalı, 12 Temmuz 2011’de “Şike yapmak” suçlamasıyla gözaltına alındı. Savcılık tarafından ifadesi alınan Adalı, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yaklaşık 5 ay Metris Cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası’nda yapılan değişiklikten sonra tahliye edildi.

 

Yorum gönder