Taylan Yıldız Kimdir, Kaç Yaşında? Taylan Yıldız Aslen Nerelidir?

taylan yildiz kimdir kac yasinda taylan yildiz aslen nerelidir

Taylan Yıldız Kimdir, Kaç Yaşında? Taylan Yıldız Aslen Nerelidir?

Taylan Yıldız Kimdir, Kaç Yaşında? Taylan Yıldız Aslen Nerelidir? Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Taylan Yıldız kendini internetçi abi olarak tanımlayan yeni nesil siyasetçidir. Taylan yıldız ermeni mi, babası kim? Taylan Yıldız evli mi? gelin birlikte Taylan Yıldız hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Taylan Yıldız Kimdir?

taylan yildiz kimdir kac yasinda

Kendini internetçi abi yeni nesil siyaseti olarak da tanımlayan Taylan Yıldız Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Gençlerle sık sık iletişime geçerek sosyal medyada gündeme gelen Taylan Yıldız, asıl adı Vedat Taylan Yıldızdır. 1980 İzmir doğumlu olan Taylan Yıldız, 2023 yılı itibari ile 43 yaşındadır. Türk politikacı. İYİ Parti’nin kuruluşu sırasında genel başkan yardımcılığı yapmıştır İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olan Yıldız, İstanbul metrolarında internetin kullanılabilmesi için 2020 yılında başlattığı kampanya sonucu “internetçi abi” mahlası ile tanınmıştır.

Röntgen teknisyeni anne ve doktor babanın çocuğudur. İlköğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi ve İzmir Fen Lisesi’nde okudu. Üniversite sınavı Türkiye 31.si olarak girdiği Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2001 yılında mezun oldu.


Taylan Yıldız Hayatı ve Biyografisi

taylan yildiz hayati ve biyografisi

Endüstri mühendisliği alanında Massachusetts Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı ve 2003 yılında Stanford Üniversitesi’nin işletme doktorasının pazarlama programına kabul edildi. Doktora eğitimi sırasında Google firmasında yöneticilik yaptı.

Türkiye’ye 2017 yılında döndü. 2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu sırasında ‘Hayır’ Kampanyası’nda çalıştı. İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener ile tanışan Yıldız, partinin kuruluşunda görev aldı ve genel başkan yardımcısı oldu. 2019 Türkiye yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nı destekledi.

Yıldız, 2020 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AKP grup başkan vekili Tevfik Göksu’nun kendisine “internetçi arkadaş” şeklinde hitap etmesi üzerine gündeme geldi. İstanbul metrosunda ücretsiz internet hizmeti verilmesi için 2020’de “internetçi abi” ve “metroda internet istiyoruz ” etiketleriyle bir kampanya başlattı. Kampanya, Ekim 2021’de İstanbul metrosunda ücretsiz internet hizmetinin başlaması ile sonuçlandı.

Yıldız, “internetsiz köy kalmasın” adıyla başlattığı projeyle COVID-19 Pandemisiyle başlayan çevrimiçi eğitim sürecinde çocuklara ve gençlere tablet bilgisayar dağıttı. Yıldız, internet, cep telefonu ve bilgisayarlarda vergilerin azalması gerektiğini ve sosyal medya ağlarında gençlerin özgür olması gerektiğini savunmaktadır.

Twitter 👉 Taylan Yıldız


👉 Hakan Kara Kimdir, Kaç Yaşında? Hakan Kara Ne İş Yapıyor, Mesleği Ne?

Yorum gönder