Yüksel Kocaman Kim, Ne İş Yapıyor, Eşi Kim?

kocaman1

Yüksel Kocaman Kim, Ne İş Yapıyor, Eşi Kim?

Yüksel Kocaman Kim, Ne İş Yapıyor, Eşi Kim?

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olan ve önceki gün tutuklanan Ayhan Bora Kaplan’ın Emniyet’te alınan ‘kayıt dışı ifadesinde’ yüksek bir yargı mensubuna Ankara Çayırbaşı’nda villa ve bir ev aldığını söylediği ortaya çıktı. Kaplan’ın ifadesinde villa ve araba aldığı kişinin evlendiği gün Beştepe’ye çıkan Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman olduğunu söylemesi Emniyet ve yargı koridorlarını sarstı. Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

Yüksel Kocaman Kim?

Yüksel Kocaman, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 5 Mayıs 1970 tarihinde dünyaya geldi.
İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ın Devrek ilçesinde tamamlayan Yüksel Kocaman, 1993’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1998-2001 yıllarında Pınarhisar Cumhuriyet Savcılığı, 2001-2003 yıllarında da Çatalzeytin Cumhuriyet Savcılığı yapan Yüksel Kocaman, Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Strateji Geliştirme Başkanlığı Tetkik Hâkimliği, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı yaptı.

kocaman2

2011’de Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğüne atanan Yüksel Kocaman, 31 Ekim 2014’ten 19 Ocak 2017 tarihine dek Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürdü.

19 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Yüksel Kocaman, Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay üyeliğine seçildi.

Eşi Kim?

19 Eylül 2020 tarihinde Ayça Dursun ile dünya evine giren Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın düğünü Sheraton Otel’de düzenlendi. Dursun ve Kocaman’ın nikâhını Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı kıydı.

kocaman

Çiftin nikah şahitleri Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu oldu.

Yorum gönder